150 בני נוער מנתניה הוכשרו בסמינר מיוחד לפעול בקרב חבריהם בהתמודדות עם חרמות והצקות ברשת. בני הנוער, נציגי כל כיתות ט' בעיר, השתתפו בסמינר אינטנסיבי בן יומיים, שבו עסקו בכל ההיבטים הקשורים לסכנות ברשת, תוך פיתוח עמדות ומחויבויות ודרך תרגול הפעלת שיקולי דעת וקבלת החלטות.

הם שמעו הרצאות, צפו בהצגה, שמעו את סיפורה של אם שבנה שם קץ לחייו בעקבות התעללות חבריו דרך רשת חברתית, השתתפו בסדנאות וקיימו דיונים בנושא.

עוד ב-mynet:
הסרטון האינטימי דלף לרשתות החברתיות, הנערה ניסתה להתאבד
ויכוח בנוגע לפייסבוק הוביל לקטטה המונית
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

הפרויקט הוא חלק מהחלטת מינהל החינוך של העירייה להתמודד עם האתגרים החדשים שהרשתות החברתיות מציבות בפני בני הנוער ולהכשיר לצורך העניין עמיתים שיפעלו כסוכני שינוי בתוך בתי הספר והקהילה הרחבה בכלל. תקיפות מילוליות, חרמות וגידופים, הם רק חלק מסוג הדברים שבני נוער רבים נחשפים אליהם ברשתות החברתיות.במקרה הטוב, הם עוברים עליהם לסדר היום. במקרה הפחות טוב הם מצטרפים לאמירת העדר או נפגעים אישית ממתקפות אלה. לדברי מינהל חינוך, הסכנות ברשת בצד האפשרויות וההזדמנויות הם מרחב "לצעירים בלבד" בו כמעט ואין השגחה והדרכה של מבוגרים.

הנחת המוצא של הפרויקט היא שתלמידים אלה, הבקיאים במדיות השונות, ידברו אל חבריהם בגובה העיניים, תוך שהם מסייעים להם להפגין אזרחות דיגיטאלית, מסייעים להם בהתמודדות עם הצד האפל של הרשת ומעודדים אותם להיחשף ולהשתתף בצד החיובי.

"אנחנו מאמינים שאפשר להפקיד אצלכם אחריות לא פשוטה, להפוך אתכם לעמיתים, כי כולנו בפייסבוק וברשתות החברתיות, ולפעמים שוכחים את הגבולות", אמרה לבני הנוער מ"מ ראש העיר, אביטל לאופר, בפתיחת הסמינר.