לפני כחודשיים הגיעה להקה של אנפות לחורשת האקליפטוסים והתבייתה על פינת הרחובות פיינברג ומשה שרת בחדרה. קביעת ביתן החדש על צמרות העצים החלה לאט לאט להטריד את מנוחת השכנים. "זאת הפעם הראשונה שדבר כזה קורה לנו", מספר דב גולדנברג, דייר ברחוב. "כמויות הציפורים אדירות וצריך לטפל בבעיה".

עוד ב-mynet:
הדייר החדש שמטריד את השכנים: חמור
תנים ושועלים משתלטים על הרחובות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

לדברי גולדנברג, כמות האנפות עולה על כ-200. הרעש מחריש האוזניים, הצחנה האיומה של לשלשת הציפורים והמחלות שיכולות להיגרם מכך, כל אלו מגבירים את חשש התושבים. "אנחנו לא יכולים לשבת מחוץ לבית", הוא אומר. "הרעש שהציפורים עושות מוציא אותנו מדעתנו, והריחות הלא נעימים מתגברים בגלל החום."כשהשרב החזק יגיע, הריחות רק יתחזקו. אני חושש מאוד בגלל הצואה שמוטלת על הכביש. הכביש כולו התכסה בצבע לבן ויש חשש סביר שזה יביא מחלות. הציפורים האלה גם הורסות את העצים, יש המון עלים ולכלוך בחורשה".

לאור המצב, פנו תושבי השכונה למוקד העירוני בחדרה בבקשה שהבעיה תטופל, אך לדבריהם עד היום המצב נשאר כפי שהיה. "אשתי פנתה למוקד 106 ודיווחה על המפגע, אבל מי שענה לטלפון לא ידע למי להפנות את התלונה", טוען גולדנברג. "אני יודע ששכנים נוספים פנו למוקד העירוני, אך עדיין לא קיבלנו שום תגובה".

לדברי גולדנבררג, מדובר בפתרון פשוט והוא גיזום העצים. לדבריו, הוא אינו מבין למה הטיפול בנושא נגרר כל כך הרבה זמן. "יש פתרון ואנחנו מחכים לעירייה", הוא אומר. "צריך לגזום את ענפי האקליפטוסים, וכך לא יהיה לציפורים היכן להעמיד את הקנים שלהן. הן ילכו לחפש מקום אחר. אולי יישארו כך כמה ציפורים בודדות אבל לא בכמות כזאת שמטרידה אותנו".

לפני ארבעה ימים התקשרה אשתו של גולדנברג בפעם השנייה למוקד העירוני ושוב דיווחה על המפגע. "אנחנו לא רואים שום פעילות בשטח ולא שמענו מהם כלום עד עכשיו", אומרים בני הזוג בכעס. "מי שצריך לטפל בנושא זאת עיריית חדרה".

ממחלקת גנים ונוף בעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בעקבות קינון האנפות, יצאה הוראה לקבלן הגיזום העובד עם העירייה לצאת לשטח ולבצע גיזום שירחיק את האנפות. כבר בימים הקרובים יתבצע הגיזום האמור".