לפני כשנה וחצי, מאיה (שם בדוי) מאזור נתניה התקבלה לעבודה בחברת "סלקום", בסניף המרכזי באזור התעשייה פולג בעיר. זה היה תהליך ארוך שכלל מיונים ומבדקים רבים, שבסופם הייתה אמורה להתקבל לתפקיד של מנהלת תיקי לקוחות עסקיים. מאיה, שכבר עבדה בתפקיד זהה בחברת תקשורת גדולה אחרת, הייתה בטוחה שבקלות תצליח לעבור את כל המבדקים ולהתקבל לתפקיד בסלקום.

עוד ב-mynet:
"בננו מת בגלל לידת מלקחיים רשלנית"
נעמה מובילה דירות: "אני חזקה לא פחות מגברים"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

אבל לטענתה, כמה שבועות לאחר שלמנהליה הישירים נודע כי היא נמצאת בשלבים הראשוניים להיריונה, היא פוטרה לאלתר. "יצאתי מהשיחה עם המנהל שלי פגועה ומושפלת", היא מספרת השבוע. "הוא אמר לי שאני מסיימת את תפקידי בחברה ויכולה ללכת הביתה. התחננתי שייתנו לי עוד צ'אנס להוכיח את עצמי. הרי היריון זאת לא מחלה, וגם אישה בהיריון יכולה להיות עובדת טובה, אבל לא היה לי עם מי לדבר".

ביום חמישי שעבר היא הגישה תביעה, באמצעות עו"ד יהודה אדרי, כנגד חברת "סלקום" לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה וחוק עבודת נשים.

"ידעתי שמצפה לי תהליך ארוך של מבדקים ומיונים, אבל הייתי בטוחה בעצמי, כי היה לי כבר ניסיון בתחום. אחרי שעברתי מספר הכשרות, נרשמתי לקורס שבסיומו, הייתי אמורה להיכנס לתפקיד. אז גיליתי שאני בהיריון ומיד סיפרתי על כך למדריכה שלי. מאותו רגע, הרגשתי שהיחס כלפיי השתנה. המדריכה, שקודם לכן, הייתה נחמדה, פתאום הפכה לחסרת סובלנות."במקביל התחלתי לסבול מכאבים בכף הרגל. בדיעבד התברר שהיה לי זיהום שסיכן את ההיריון. בשלב מסוים כבר לא יכולתי לדרוך על הרגל, אבל המשכתי להגיע לעבודה, כי רציתי את התפקיד. יום אחד, במהלך הלימודים בסביבות השעה ארבע אחר הצהריים, הרגשתי שאני לא מסוגלת יותר לשאת את הכאב ונאלצתי ללכת לרופא".

רופא המשפחה שבדק את מאיה הורה לה ליטול אנטיביוטיקה ולהישאר בבית בחופשת מחלה. למרות זאת, יום למחרת, מאיה הגיעה לעבודתה כיוון שרצתה לגשת למבחן יחד עם כל הכיתה. אולם לטענתה הושפלה על ידי המדריכה כשנאמר לה שהמבחן שלה היה גרוע במיוחד והמנהל לא אפשר לה לגשת שנית על מנת להוכיח את עצמה.

ביום המחרת מאיה הוזמנה למנהל. "הוא החזיק בידו מעטפה, ואחרי שהתיישבתי מולו, הוא אמר שאני מסיימת את עבודתי בחברה, שעליי להחזיר את התג וללכת
הביתה. הייתי בהלם, התחננתי, ביקשתי ממנו הזדמנות שנייה, אמרתי שיש לי המון ניסיון בתחום, אבל הוא רק אמר: 'למה אני צריך לתת לך הזדמנות נוספת, כשאני יודע שתזיקי לי?'.

"בכיתי ולא האמנתי שזה קורה לי. במקום העבודה הקודם שלי הייתי עובדת מצטיינת. באתי הביתה מושפלת ולא הצלחתי להתאושש, הרגשתי חסרת אונים מול חברה גדולה כמו 'סלקום'. אני טוענת שכל זה היה פשוט תירוץ כדי להיפטר ממני, כי הם לא רצו להעסיק אישה בתחילת ההיריון שלה.

"לקח לי זמן עד שאזרתי אומץ לפנות לעורך דין", ממשיכה מאיה. "אחרי הפיטורים פשוט ישבתי בבית. התחלתי לכתוב בלוג באינטרנט, סיפרתי את הסיפור וקיבלתי מאות תגובות מנשים. הן נתנו לי את הכוח להילחם".

מחברת סלקום נמסר: "התביעה טרם נתקבלה בחברתנו ועל פניו נשמעת מופרכת מיסודה".