פרשת השוד בכפר סבא על ידי נערים מנתניה מקבלת תאוצה: בדיון שהתקיים היום בבית המשפט  השלום בפ"ת הוגשה הצהרת תובע בעניינם של 4 מהחשודים, בדבר הכוונה להגיש נגדם בימים הקרובים כתב אישום ובקשת מעצר בגין 2 עבירות שוד. החשוד החמישי שוחרר לביתו בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית למשך 4 ימים.

הכל החל ב- 15.11.18 התקבל במשטרת ישראל דיווח על שוד אישה בת 76 מכפ"ס ברחוב אנילביץ בעיר. מבדיקה ראשונית של שוטרים שהגיעו למקום התברר כי 3 חשודים שדדו מהקורבן את תיקה ואחד מהם הפיל אותה בחוזקה על המדרכה.

הארכת מעצר | צילום ארכיון: אלי מנדלבאום, ynet

כתוצאה מהפגיעה נגרמו לקורבן חבלות רבות בפניה ובשאר חלקי גופה והיא נזקקה לקבלת טיפול רפואי בביה"ח.

מיד החלו חוקרי המשטרה במאמצים קדחתניים לאיתור המבצעים ובחלוף ימים ספורים זוהו 3 חשודים (בני 16 ו-17 מנתניה), נעצרו והובאו לחקירה בתחנת המשטרה. בחיפוש שבוצע בביתם של שניים מהם, נתפסו גם פרטי לבוש שהתבררו בהמשך כאותם פרטי לבוש שלבשו החשודים בשעת ביצוע השוד.

החשודים נחקרו והודו במיוחס להם ושניים מהם אף שחזרו את מעשה השוד.

במהלך אותה חקירה מאומצת, הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את החשודים לאירוע שוד נוסף, שאירע ביום 20.11.18 אחה"צ בפינת הרח' דוד המלך-מדינת היהודים בהרצליה.

השוד בשלבים כפי שתועד בסרטון | צילומי מסך

מחקירת אירוע השוד הנוסף התברר כי שלושת החשודים בגין השוד בכפ"ס, ביצעו שוד נוסף בהרצליה ובשיטה דומה, ביחד עם 2 חשודים נוספים, בני 16 מנתניה, במהלכו חטפו תיק מבחורה בת 27 מבני ברק. התיק של הקורבן מבני ברק הכיל כסף מזומן, כרטיס אשראי ומסמכים אישיים והחשודים אף ניסו לעשות שימוש בכרטיס האשראי הגנוב בחנות בנתניה, ללא הצלחה.

בדיון שהתקיים ב-21.11.18 בבימ"ש השלום בפ"ת, הוארך מעצרם של החשודים ב-5 ימים נוספים. ביום שישי ה-23.11.18 הוגש ערר מטעמם של 2 מהחשודים אך בימ"ש המחוזי בלוד דחה את הערר ובחר לקבל את עמדת המשטרה ולהותיר את החשודים במעצר.