עונש של עשר שנות מאסר הטיל בית המשפט המחוזי בלוד בהרכב של שלושה שופטים על קלקאי רדה, בן 82 מנתניה, שניסה לרצוח את אשתו באמצעות סכין קצבים כי חשד שהיא בוגדת בו.

עוד ב-mynet:
10 תלונות על אלימות במשפחה - אפס מעצרים
הארוס נפטר, בת זוגו בסכנת גירוש מהארץ
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

בני הזוג קלקאי, הנשואים במשך 46 שנים, התגוררו בבית משותף בנתניה יחד עם בתם. לפני כשנתיים החל רדה לחשוד כי אשתו בוגדת בו עם גברים אחרים. הוא נהג בשל כך לקלל את בת זוגו ובמספר הזדמנויות אף הכה אותה. האישה הכחישה את כל החשדות, אך בעלה היה בשלו.

על פי עובדות כתב האישום שהוגש נגד קלקאי בחודש אפריל 2012, בסביבות השעה שש בבוקר, ישנו בני הזוג במיטתם המשותפת בביתם. בשלב מסויום התעורר הבעל, קם ממיטתו, הלך למטבח ונטל לידו סכין קצבים. הוא חזר לחדר השינה והכה את האישה באמצעות הסכין ארבע פעמים בראשה ובירכה. האישה שהתעוררה מבהלה ומכאבים החלה לזעוק לעזרה.

בתם, שנכחה באותה עת בבית, שמעה את זעקותיה של האם, רצה לכיוון חדר השינה של הוריה וראתה את אביה דוקר את אמה. היא מיד הזעיקה את המשטרה ומד''א וניסתה להוציא את הסכין מידו של האב, תוך שהיא צועקת לו "צא מהבית". האם בינתיים הצליחה לצאת מהבית כשהיא מדממת ובמצב של הלם.בכניסה לבניין היא פגשה את הפרמדיקים של מד''א שהגיעו לקריאת בתה, טופלה במקום ולאחר מכן הועברה לבית החולים לניאדו, שם עלה כי היא סובלת מחתכים רבים בראשה. היא נותחה בדחיפות ואושפזה למשך עשרה ימים.

כוחות המשטרה שהגיעו לביתם של בני הזוג, עצרו את הבעל, שהכחיש את החשדות המיוחסים לו, אך לא סיפק שום הסבר הגיוני למעשיו. במהלך דיון ההוכחות שהתקיים ביום ראשון השבוע, טען סנגורו של הבעל, כי מדובר באדם מאוד מבוגר, ללא עבר פלילי, וביקש שלא להחמיר בענישה: "הנאשם נשוי ואב לשבעה ילדים, עלה לישראל בשנת 1997 מאתיופיה, ועל אף היותו אז בן 66, לא התעצל, אלא הלך לעבוד בניקיון רחובות".

הסנגור טען גם, כי המעשה בוצע באופן לא מתוכנן, וכך גם עולה לדעתו מכתב האישום. כמו כן, מצבה הפיזי של האישה כיום איננו חמור. לטענתו, מתחם
העונש ההולם בנסיבות מקרה זה הוא עד 6 שנות מאסר.

אך בית המשפט לא הסכים עם טענות ההגנה. "הנאשם דקר באכזריות את המתלוננת בעודה ישנה במיטתה ולא חדל ממעשיו עד שהבת התערבה והוציאה את הסכין מידיו", כתבה השופטת רות לורך אב"ד בהחלטתה.

"לולא מנעה ממנו בתו לכלות את זעמו במתלוננת, אין ספק שהיה מביא למותה. גם מה שהספיק לבצע, עד לשלב שבתו עצרה אותו, היה בעל פוטנציאל קטלני, שכן, בהתאם לחוות דעתו של פרופ' היס, השבר הדחוס בעצם המצח והנזק למוח, היו יכולים להיות קטלניים".

לבסוף גזר בית המשפט על הנאשם 10 שנות מאסר בפועל וקנס בגובה 40 אלף שקלים.