תושב נתניה שלא קיבל שכר במשך שבע שנים עבור שעות נוספות, יקבל מהחברה בה הועסק פיצוי בסך למעלה מרבע מיליון שקלים, על פי החלטת בית הדין לעבודה.

עוד ב-mynet:
תובעת את סלקום: "פיטרו אותי כי נכנסתי להיריון"
הנהגים עייפים על הכביש: "אנחנו עובדים 17 שעות"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

עודד (שם בדוי) בשנות ה-60 לחייו מנתניה, עבד במשך שבע שנים בתור סגן מנהל סניף של רשת סופרים גדולה הפעילה בכל רחבי הארץ וגם בעיר. אף על פי שתפקידו הוגדר כסגן מנהל הסניף, עודד ביצע כל עבודה שנדרשה לצורך תפעול הסניף.

עודד עבד כל אותן שנים ללא יום מנוחה שבועי הקבוע בחוק, ולטענתו פנה מספר פעמים למנהלו האישי בבקשה לקבל תשלום עבור השעות הנוספות. שוב ושוב נאמר לו שהנושא יטופל, אך בפועל הוא לא קיבל דבר.כעבור שבע שנים, החברה עברה שינויים ארגוניים, שבעקבותיהם הוא פוטר. הפיטורים היו זמן קצר לפני יציאתו לפנסיה ועודד דווקא שמח שיוכל סוף סוף קצת לנוח מהעבודה הקשה. במהלך ההליך ביקש עודד את התגמול עבור שעות נוספות, אך לדבריו נאמר לו שהוא אינו זכאי לכך. "הרגשתי אכזבה ותחושה של חוסר צדק. הייתי עובד מצטיין, נתתי את כל כולי בעבודה", הוא אומר השבוע.

עודד החליט להילחם על זכויותיו ובאמצעות עו"ד גיא אורטל הגיש תביעה לבין הדין לעבודה בתל אביב. במהלך ההליך המשפטי, טענו נציגי החברה כי עבודתו של עודד הייתה במשרת אמון לפי תשלום גלובלי.

"לא ניתן להגדיר את משרתו של עודד כמשרת אמון", כתב השופט דורי ספיבק בהחלטתו. "הנתבעת לא הוכיחה כי לתובע היה מעמד מיוחד שהעניק לו אמון ולמעשה לא הוכיחה שעבודתו נכללת בגדר החריג הקבוע בחוק שעות עבודה נוספות ומנוחה".