ביום שלישי לפני כשלושה שבועות חגגו ילדי כיתות ו' מבית הספר "רבין" בנתניה את תחילתו של החופש הגדול. ועד ההורים של בית הספר ארגן לילדים מסיבת הפתעה בבריכה של קאנטרי קלאב "אשדר" בקריית השרון, שכללה שימוש חופשי במתקני הבריכה, כיבוד ובעיקר המון כיף. אלא שבשלב מסוים המסיבה הופסקה, כאשר מנהל הבריכה, שהוזעק על ידי המציל להרגיע את הילדים, שלטענתו השתוללו יתר על המידה, השתמש לטענת ההורים באלימות נגד אחד הילדים.

עוד ב-mynet:
חשד: ילדים נדבקו בגן בחיידק הגורם לדיזינטריה
הסוף העצוב של איתי רייניץ ז"ל
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

המנהל, לטענתם, תפס את הילד בבית השחי, הרים אותו באוויר והטיח אותו בחוזקה על הדשא. הילד פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי ולמקום הוזעקו כוחות משטרה. בהמשך, הוגשו במשטרת נתניה שלוש תלונות מצד ההורים בגין אלימות נגד חסרי ישע. הנהלת הקאנטרי טוענת: "המנהל השתמש בכוח סביר ביותר, כאשר אחז בידו של הילד על מנת להרחיקו מהבריכה".

"הוא בכה מכאב"
המסיבה בקאנטרי של התנהלה ללא נוכחות הורים, למעט שישה חברי הוועדים של הכיתות, שהשגיחו על הילדים. היא התחילה בשעה חמש אחר הצהריים והייתה אמורה להסתיים בשעה עשר בערב. בין הילדים שהגיעו למסיבה היה גם עופר (שם בדוי) בן 11, תושב השכונה. "בסביבות השעה תשע בערב כל המשפחה הייתה בבית, למעט הבן הקטן שלי שהיה במסיבת סיום של בית הספר", שיחזרה בשיחה אמו. אז לפתע שמעתי את הבת שלי צועקת לי: 'אמא, אחד הילדים מהכיתה של עופר כתב בפייסבוק שלו, שהמנהל של הקאנטרי הרים את עופר באוויר, חנק אותו וזרק אותו על הרצפה'.

"אמרתי לעצמי שזה לא יכול להיות. נורא נלחצתי. התקשרתי לבן שלי, אך בהתחלה הוא לא ענה לי. כאשר סוף סוף הצלחתי להשיג אותו, שמעתי שהוא מאוד נסער. עזבתי את הכול ונסעתי לקאנטרי. בכניסה פגשתי ילדה מהכיתה של עופר, והיא סיפרה לי שמנהל הקאנטרי הרביץ לבן שלי. כשסוף סוף ראיתי את הבן שלי, ראיתי שהוא פשוט בהלם.

"ראיתי את השריטות ואת הסימנים הכחולים על הכתפיים שלו. הבן שלי היה מאוד מבוהל. הוא בכה שכואב לו, הוא רעד ולא היה מסוגל לדבר. תוך כמה דקות התאספו סביבי כמה הורים, וסיפרו שהם ראו איך המנהל תפס את הבן שלי, הרים אותו גבוה באוויר ואחרי זה זרק אותו על הדשא. אחרי כמה דקות הגיעה לקאנטרי גם המשטרה. מסרתי עדות ולקחתי את הבן שלי לבית החולים".

כמה ימים אחרי, עופר עצמו עדיין מתקשה לספר על האירוע. "המנהל הסתובב סביב הבריכה וצעק על הילדים שיצאו מיד החוצה, אחרת הוא ישבור לנו את העצמות", הוא אומר. "כולם יצאו מהמים וגם אני. אז הוא בא אליי, תפס אותי בצוואר, חנק אותי ואחרי זה זרק אותי על הרצפה ליד הבריכה.

"זה מאוד כאב. פחדתי, הייתי בלחץ שהוא יבוא עוד פעם. ביום שזה קרה לא יכולתי לספר לאמא שלי כלום. סיפרתי רק למחרת. אני מרגיש שעברתי טראומה, עדיין כואב לי בכתף ואני מפחד ללכת לקאנטרי כל עוד האיש שחנק אותי עדיין נמצא שם".יושב ראש ועד ההורים של בית הספר "רבין", סמי איטח, מספר כי הוועד סיכם עם הנהלת הבריכה שהמסיבה תימשך עד השעה עשר. "בשעה תשע בערך המציל של הבריכה החליט שהילדים עייפו אותו ושהוא רוצה להוציא את כולם מהמים", הוא אומר.

"זה נכון שהילדים לא היו מוכנים לצאת, אבל זה בגלל שהבטיחו להם שהבריכה תהיה לרשותם עד השעה עשר. הנהלת הבריכה גם טענה שהילדים השתוללו ועשו נזקים למתקנים. אני הייתי שם כל הזמן. הילדים לא עשו שום נזק ולא התנהגו בבריונות. הם בסך הכול נהנו מהבריכה. זה הכול המצאות בניסיון לתרץ את ההתנהגות האלימה של המנהל".

האם מספרת כי לקח זמן עד שעופר היה מוכן לספר לה את אשר קרה. "עופר אמר שהמציל היה מאוד עצבני על זה שהילדים לא רצו לצאת מהמים ובגלל זה הוא קרא למנהל, שהוא אדם מאוד גבוה וחזק מבחינה פיזית", מספרת האם. "הוא סיפר שהמנהל התחיל לצעוק ולאיים על ילדים. לדבריהם, הוא אמר להם: 'תצאו מהמים או שאשבור לכם את העצמות'. הילדים נבהלו מהצעקות שלו והתחילו לצאת מהבריכה. גם עופר יצא ואז המנהל ניגש אליו, תפס אותו מהכתף, הרים אותו באוויר והעיף אותו על הדשא".

יום למחרת, הגישה כאמור האם תלונה במשטרה, וכך גם ועד ההורים. "באיזה זכות המנהל של הקאנטרי מרים ידיים על ילד בן 11?", אומר איטח. "גם אם הילדים השתוללו, יש כלים חינוכיים שאפשר לנקוט בהם. המנהל של הבריכה הוא אדם גדול ומרשים. כשהוא תפס את הילד, זה היה נראה כאילו שהוא מחזיק בובה. כל הנושא הזה מאוד מקומם. הילדים שהיו עדים לכל הסיפור הזה בטוח לא ישכחו אותו בקרוב. בלי לדבר על כך, שהמסיבה שלהם נהרסה".

"סיכנו את חייהם"
ניר עוז, הבעלים של חברת הניהול של הקאנטרי, מסר בתגובה: "ילדים בכיתה ו' הגיעו לקאנטרי לחגוג את מסיבת