"הילדים שלנו פוחדים מהמשטרה", אומרים הורים בני העדה האתיופית תושבי השכונה דורה בנתניה. הורים בני העדה האתיופית מהשכונה דורה בנתניה מוחים כנגד התנהגות לא נאותה, לדבריהם, של נציגי החוק מול נערי השכונה.

עוד ב-mynet:
רוצים לקנות דירה בזול? חפשו בשכונת דורה
נתניה: 90% מהתלמידים בבית הספר - אתיופים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"אנחנו מרגישים את הקיץ", הם אומרים, "כבר אין לימודים. מי שלמד בפנימייה מחוץ לנתניה חזר לשכונה ויש הרבה ילדים ברחובות", מעידים ההורים. "מצד אחד באמת יש כאלה ששותים, שוברים בקבוקים, צועקים והולכים מכות, אולם מצד שני יש בני נוער שסתם מבלים ברחובות עם חבריהם והמשטרה שמסתובבת בשכונה מתייחסת אליהם בחשדנות. התיכוניסטים מתלוננים שהם מפחדים מהמשטרה, לעתים אף בלי סיבה ממשית, אך זה לא צריך להיות כך".

ההורים מצידם משוכנעים שניתן למצוא פתרון לבעיה. "אנחנו רוצים להיפגש שוב עם מפקד משטרת נתניה ולדבר איתו", אמרו ההורים. "אנחנו מבקשים שוטר אתיופי שיקבל תפקיד כאן בשכונה. הנערים יקשיבו לו, הוא יידע איך לדבר איתם".פגישה קודמת שהתנהלה בין הורים מהמגזר האתיופי עם גורמי המשטרה, הסתיימה לדברי ההורים בנימה חיובית. "רצינו לדבר ואנחנו שמחים שיש תקשורת", אמרה אחת האימהות שהשתתפה בפגישה. "אמרנו את מה שבלב שלנו. אמרנו שהרבה פעמים יש עימותים לא מוצדקים בין הילדים למשטרה וזה משפיע עליהם. הסבירו לנו על נהלים והחלטנו לעבוד על הנושא ביחד. היינו בפגישה עם צוות מהמתנ"ס ובסוף החלטנו שנקיים פגישה משותפת גם עם הילדים".

מעיריית נתניה נמסר: "הנושא מטופל באופן כלל-מערכתי, כאשר כל הגורמים העירוניים שותפים לנעשה בשכונות. במסגרת כך, נערכים באופן שוטף בימי שני מפגשי שיתוף ציבור בשכונה ואף התקיים מפגש עם ההורים הפעילים בשכונה ומפקד תחנת המשטרה - שמטרתו לדון גם בסוגיית זו. מתקיימת תוכנית פיילוט ייחודית לשכונת דורה, הכוללת שלושה אירועים שבועיים ברחבי השכונה. נציין גם כי בשכונת דורה פועל עובד היחידה לקידום נוער, המכיר את בני הנוער ועובד בשטח".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "תחנת המשטרה בנתניה פועלת רבות לשיתוף פעולה עם תושבי העיר בכלל ובני הנוער בפרט. במשך כל ימות השנה וגם כעת, במסגרת
הערכות התחנה לחודשי הקיץ מתקיימים מפגשים ונערכות שיחות בהן לוקחים חלק שוטרי התחנה ובני הנוער ברחבי העיר. במהלך המפגשים מסבירים השוטרים על פעילותם בתחומים שונים, חשיבות שיתוף הפעולה ושמירת החוק.

"כשירות לתושבים פועלים בשכונות ברחבי העיר משקי"ם (מרכז שיטור קהילתי) וזאת על מנת לאפשר מתן שירותי משטרה זמינים. בכל מקרה, כל מי שמבקש לקבל שירותי משטרה מוזמן לפנות למוקד 100 של המשטרה או לתחנת בנתניה ומענה יינתן לפנייתו. טענות לאירועי אלימות מצד השוטרים אינן מוכרות לנו וזאת למרות בקשתנו לברר באילו אירועים מדובר".