דורית בן אברהם הלוי, בת 48 מנתניה, מואשמת כי התחזתה לפסיכולוגית וניפקה תרופות מרשם שלא לפי החוק, כך על פי כתב האישום שהוגש נגדה לבית משפט השלום בעיר לפני כשלושה שבועות.

עוד ב-mynet:
נחשד באונס שלא בצדק ותובע את המשטרה
מורה בן 72 חשוד במעשים מגונים בתלמידות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

על פי כתב האישום, הלוי פתחה קליניקה לבריאות הנפש בנתניה והעניקה טיפול ללקוחותיה, אף על פי שמעולם לא הוסמכה לכך. היא לכאורה הציגה עצמה בפני מטופלים כפסיכולוגית, הן בכתב והן בעל פה, וטיפלה בהם בדרך שאינה מקצועית ואינה אתית.

עוד עולה מכתב האישום כי בחודש אפריל 2010, פנתה אישה תושבת העיר לבן אברהם הלוי וביקשה לקבל ממנה טיפול. המתלוננת לא ידעה שמדובר לכאורה במתחזה ונפגשה עימה כשנה, בתדירות של אחת לשבוע. המפגשים התקיימו לאורך התקופה בקליניקה של בן אברהם הלוי בעיר ועלות כל פגישה עימה עמדה על כ-250 שקלים. סך הכל שילמה המתלוננת לבן אברהם הלוי קרוב ל-13 אלף שקלים עבור הטיפולים.אולם אירוע זה לא היה היחיד. על פי כתב האישום, שנה קודם לכן, פנתה לבן אברהם הלוי אישה אחרת אשר ביקשה לקבל ממנה טיפול. המפגשים בין השתיים נמשכו במשך תקופה של כשנתיים, בתדירות של אחת לשבוע לערך. הטיפול של בן אברהם כלל, בין היתר, גם מתן כדורי ציפרלקס במינונים הולכים וגדלים.

בחלק מהמקרים, הנאשמת סיפקה בעצמה את הכדורים למתלוננת ובמקרים אחרים הנחתה אותה כיצד להשיג את התרופות מרופא משפחה. "הנאשמת סיפקה למתלוננת תרופה בדרך נמהרת ורשלנית שיש בה כדי לסכן חיי אדם, וכן ניפקה למתלוננת תכשיר מרשם שלא על פי מרשם חתום בידי רופא", נכתב בכתב האישום שהוגש נגד בן אברהם הלוי.

כתב האישום נגד בן אברהם הלוי כולל שני סעיפי אישום נוספים, בגין עבירות דומות של התחזות לפסיכולוג, מתן תרופות מרשם שלא כדין וקבלת כספים במירמה עבור הטיפולים.

אולם לטענת בן אברהם הלוי, מדובר במסע נקמה כנגדה מאחר שהיא זאת שעודדה את אחת המטופלות שלה להתלונן כנגד הרב יגאל קריספל, אשר ביצע בה על פי החשד עבירות מין. קריספל, שניהל באותה עת בית ספר חרדי לבנות בנתניה, נעצר בסופו של דבר בפברואר 2012.

"אני הייתי זאת שחשפה את הפרשה", טוענת השבוע בן אברהם הלוי לאחר שתיקה של למעלה משנה. "כשהמטופלת סיפרה את כל הסיפור, הרגשתי שאני לא יכולה לשתוק. הרגשתי שאני חייבת לדווח, למרות שהיה לי ברור מה יהיו התוצאות של זה.

"בעולם החרדי, כשפותחים תיבת פנדורה בסדר גודל כזה, הקהילה תעשה הכול כדי לטאטא את הדברים מתחת לשטיח. כולם ניסו להשתיק אותי, אבל אני כתבתי
מכתב להנהלת בית הספר וביקשתי מהם לבדוק את הפרשה, ואז הכול התפוצץ והפרשה הזאת הגיעה לכלי התקשורת.

"באותה תקופה אני לא התראיינתי לאף אחד. שמרתי על פרופיל נמוך ולא ידעתי מה מצפה לי בעתיד. הייתי צריכה לשתוק, אבל התעקשתי להוציא את האמת לאור. בדיעבד, אני מצטערת על זה, כי המחיר שאני משלמת היום הוא כבד מדי. אני בטוחה שאצליח להוכיח את חפותי. לא התחזיתי לפסיכולוגית. אני פסיכותרפיסטית בהכשרה שלי, ומעולם לא הצגתי את עצמי כפסיכולוגית".