תלמידי מגמת הפיזיקה בבית הספר התיכון הממ"ד "שפירא" בנתניה מקדמים פיתוח ייחודי שעשוי להציל חיים של פעוטות אשר נשכחים ברכב. התלמידים החלו בפיתוח עוד בשנת הלימודים האחרונה וימשיכו בפיתוחו לכדי מוצר משווק בשנת הלימודים הקרובה. מוצר מסוג זה הפך בשבועות האחרונים לרלוונטי מתמיד, לאור המקרים הטראגיים בהם נשכחו פעוטות ברכבי הוריהם ומתו כתוצאה מהתייבשות.

עוד ב-mynet:
חזיז הושלך לגן ילדים, המקרה לא דווח להורים
בעלי החיים נשכחים בחוץ ומתייבשים בקיץ
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

הצמיד המוצמד לרגלו של הפעוט כולל חיישן טמפרטורה, מד דופק ורכיב תקשורת BlueTooth המתחבר למכשיר הטלפון הנייד של הנהג. במכשיר הנייד מותקנת תוכנה אשר ניתן להזין בה את אנשי הקשר שאמורים לקבל התרעה בעת מצוקה.

התוכנה תשלח התרעה (הודעה קולית או מסרון) במידה וטמפרטורת הצמיד או דופק התינוק אינם תקינים או במקרה שהנהג התרחק מהפעוט. הצמיד יכול להישאר באופן קבוע על הפעוט. טעינת הצמיד מתבצעת על ידי תאים סולאריים המכסים את הצמיד או על ידי דינמו המופעל בעזרת תנועת הפעוט.לדברי רכז המגמה איציק גווילי והמנחה טל וינשטוק, התלמידים מנסים לרתום טכניקות הנמצאות בשימוש לפיתוח, תוך שיפור, תכנות ועדכון היישומים השונים.

גווילי מדגיש כי בכל פרויקט מתבצעת עבודת צוות של הקבוצה הכוללת חלוקת תפקידים, לימוד משותף, קבלת החלטות בקבוצה, קבלת אחריות, עבודות על טכנולוגיות עכשוויות כגון: תכנות על Android JavaScript,התאמה חשמלית של תאים סולאריים ודינמו לסוללת הרכיב על הצמיד, הכרת רכיבי BlueTooth, הכרת סוגי הקרינה של הרכיבים במערכת ורמת הסיכון שלהם, שילוב של חומרה ותוכנה ומעל לכל - יצירת מוצר בעל חשיבות ממעלה ראשונה: הצלת חיים של פעוטות חסרי ישע.