תושבי שכונת קרית צאנז בנתניה מוחים על כך שכלי תקשורת ארציים משייכים את תקיפתו של תושב השכונה, הרצל משיח - שאושפז בסוף השבוע שעבר במצב קשה עם פגיעות קשות, למשמרות צניעות הפועלות לכאורה באזור. "אין משמרות צניעות בקרית צאנז", אמר השבוע מנכ"ל מוסדות קרית צאנז וחבר מועצת העיר נתניה, הרב שמעון שר. לדבריו הדברים כפי שפורסמו בכתבה שהתפרסמה ביום ראשון בערוץ 2, וכפי שטוענים במשפחתו של משיח, אינם נכונים.

עוד ב-mynet:
נתניה: "החרדים השתלטו על החוף וסגרו אותו"
"מי שיש לו אינטרנט - גיהנום ומחלות בדרך לביתו"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

על פי גירסת המשפחה, כפי שנמסרה לעורך דינו של משיח, אמיר כץ, קבוצת חרדים התנפלה עליו בשעה שעמד בתחנת האוטובוס בסמוך לבית חולים "לניאדו" לפני כשבועיים וחצי. הם החלו להכות אותו באמצעות אגרופים ובעיטות. משיח צעק לעזרה ועוברי אורח אף ניסו להתערב, אבל התוקפים לא חדלו ממעשיהם. על פי כץ, כמה דקות לאחר מכן, הגיע למקום האירוע רכב שחור גדול.

התוקפים הכניסו את משיח פנימה והסיעו אותו ללב השכונה, שם הם ככל הנראה הכניסו אותו לתוך אחד המבנים והמשיכו להכות אותו עד שהוא איבד את הכרתו. אף אחד לא יודע כמה זמן שכב משיח ללא הכרה בשולי הכביש. גם כשהמשטרה הגיעה לשם, הוא לא הגיב. הפרמדיקים של מד''א שהוזעקו למקום, פינו את משיח לבית החולים "לניאדו" עם פגיעות קשות בכל חלקי גופו. הוא אושפז במצב אנוש."המשפחה מצפה מהמשטרה לעשות כל מאמץ כדי להביא את האנשים הפורעים אלה לדין וטובה שעה אחת קודם", אמר עורך דינו של משיח אמיר כץ. "מדובר במעשה חמור ביותר. ההתנהלות של משמרות הצניעות בקריית צאנז ידועה לאורך שנים, אך עד כה לא היו מקרים כל כך חמורים. אין ספק, שמדובר בעליית מדרגה מסוכנת. עבור האנשים הללו, החוק לא מהווה מכשול, הם פשוט עושים ככל העולה על רוחם. זה אירוע מכונן, שהמשטרה חייבת לתת את דעתה ולפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה, לעצור אותם ולדאוג שהם ישבו בבית סוהר במשך שנים רבות".

הרב שר: "אני שמעתי שהבחור לא רק הסתכל על אישה הרה, כפי שהיו כאלה שאמרו", הוא טוען ומדגיש כי גם הוא עצמו ניזון משמועות. "נאמר לי שאותה גברת
הייתה ביחד עם הבעל שלה ושמעתי שהתפתחו מכות וזה באופן מוחלט לא על ידי משמרות צניעות, אין אצלנו כזה דבר וגם לא היה בעבר. ב-50 השנים של הקריה, במבט לאחור, אני אומר שזה האירוע האלים היחיד שהתרחש בה, ואין סימוכין כי השתתפו בו תושבי צאנז.

"בקיץ הקריה כמעט מתרוקנת מתושביה והדירות הופעות ל'דירות נופש' בשל הקירבה לים. תושבים שלנו מתארחים אצל קרובי משפחה ולדירות המושכרות נכנסים אורחים שאנחנו לא מכירים ולא בהכרח יודעים מאיפה הם באים ולא מן הנמנע שהיו מביניהם כאלה שהכו. זו כמובן סברה. לא ידוע לנו על בחורים שלנו שהכו ו'משמרות צניעות' זה הבל הבלים. אין".

תגובת המשטרה: "מדובר באירוע חמור בעקבותיו נפתחה חקירה ביחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת נתניה. בתיק בוצעו מספר רב של פעולות חקירה ואנו משתמשים בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לאתר את המעורבים במעשה ולהעמידם לדין".