ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך שי פירון יפתחו בנתניה את שנת הלימודים החדשה בביקור בבית הספר היסודי "יונתן" הנקרא על שם יונתן נתניהו, גיבור מבצע אנטבה, אחיו של ראש הממשלה.

עוד ב-mynet:
בתוך קופת החולים: מתחסנים נגד פוליו, בחוץ: שלולית שפכים
בני נוער מבלים על ספסלים - ומקבלים קנסות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בעקבות הביקור, יהפוך בית הספר לשטח סטרילי והמשמעות היא שהורים ייפרדו וינוטרלו מילדיהם בשער בית הספר. עובדה זו משמעותית בעיקר עבור תלמידי כיתה א', שייכנסו ללא ליווי הוריהם לכיתה.

השבוע, כחלק מההכנה לפתיחת שנת הלימודים ולביקור הממלכתי, הגיע לבית הספר צוות מיוחד שכלל את נציגי משרד ראש הממשלה, אנשי ביטחון, ראש מינהל חינוך, טובה דולב ונציגים נוספים מעיריית נתניה, שהתרשמו מהמקום והחליטו על ההערכות לקבלת האורחים המכובדים ועל מקצה שיפורים מיידי.

הורים להם נודע על הביקור הביעו רגשות מעורבים. מצד אחד ראו כבוד בביקור ראש הממשלה והשר בבית הספר, מצד שני לא ידעו איך להכיל את הבשורה שלא יוכלו ללוות את ילדיהם ביום הראשון ללימודים, במיוחד ההורים שילדיהם עולים לכיתה א'."ברור לנו שכל אישור כניסה לבית הספר הוא באחריות השב"כ וגם אם נראה כי הפרידה מהילדים תהיה בשער בית הספר עדיין לא מן הנמנע שיימצא פתרון, יש זמן עד השבוע הבא", אמר יו"ר ועד ההורים בבית הספר, אורן הרשקוביץ.

מעיריית נתניה נמסר: "עיריית נתניה מברכת על החלטתם של ראש הממשלה ושר החינוך לפתוח את שנת הלימודים תשע"ד בעיר נתניה ובבית הספר 'יונתן'. נבהיר כי במתכונת הביקור שנקבעה נעשה כל מאמץ כדי לא לפגוע בפתיחה החגיגית של שנת הלימודים, נהפוך הוא - עצם הביקור מעצים את חוויית פתיחת שנת הלימודים תוך הבעת הערכה למערכת החינוך העירונית.

"כידוע, ביקור אישיות רמת דרג כראש ממשלה מחייב הסדרי ביטחון הנקבעים על ידי הגורמים המקצועיים במערכת הביטחון". מלשכת ראש הממשלה טרם נמסרה תגובה.