היום (שני) תשיק עיריית נתניה את בית הספר למקצועות המוזיקה "אקורד", שיוקם במתחם השוק העירוני של נתניה. בית הספר, שהוקם ברחוב זנגביל, בסמוך להיכל התרבות ולקונסרבטוריון העירוני, מצטרף ליוזמות נוספות בתחום המוזיקה, אותן מקדמת העירייה, דוגמת המרכז הארצי-בינלאומי לכלי הקשה, "טרמולו", הקונסרבטוריון העירוני ואימוץ תזמורת נתניה הקאמרית-קיבוצית. על הניהול האמנותי של בית הספר למוזיקה הופקד היוצר והאמן יוני רועה, המתגורר בנתניה.

עוד ב-mynet:
נתניה: בן 24 כותב מוסיקה לתכנית ריאליטי באוסטרליה
כפר סבא: שיעורי המתמטיקה מתחילים ביוגה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

בית הספר החדש יהווה בית למוזיקאים מתחילים ומתקדמים, ליוצרים, לזמרים ולאנשי סאונד וניתן יהיה לרכוש בו השכלה מוזיקאלית בתחומים מגוונים, ביניהם בנגינה, בשירה, בהרמוניה, בסאונד, בפיוטים, בעבודה בהרכבים, בכתיבה ובהלחנה.

צוות המורים של בית הספר יורכב מאמנים וממוזיקאים מהשורה הראשונה בישראל, כשאחת המטרות היא להוביל ולהדריך את התלמידים אל תעשיית המוזיקה בישראל.

כמו כן, בבית הספר יתקיימו כיתות אמן, במסגרתן יוכלו תלמידי המקום להיפגש באופן אישי עם מוזיקיאים, יוצרים מקומיים, זמרים, מפיקים וטכנאי סאונד, למפגשי לימוד בכיתות ובקבוצות קטנות.

"פעילות מוזיקלית מטשטשת לחלוטין הבדלים ברמות משכל ומעמד סוציו-אקונומי של התלמידים", אומר רועה. "ההשתתפות בהרכבים מוזיקליים, החל בדואטים ועד לתזמורות ומקהלות, יוצרת מכנה משותף בין קהילות ישראל השונות. לפעילויות המוזיקליות יש השפעה משמעותית על הדימוי העצמי החיובי של התלמידים, על סבלנות ועל סובלנות כלפי השונה."זאת, בנוסף ללימוד כללי התנהגות חברתיים ותרבותיים נאותים. כל זאת בשיתוף הקהילה המקיפה את מרכז העשייה המוזיקלית העולה מתוך בית הספר הייחודי, המיועד לכלל סוגי האוכלוסיות בעיר. בבית הספר יילמדו מגוון הסגנונות והמורשות המאפיינים את האוכלוסייה הרב-תרבותית של העיר. דרכי הפעילות של בית הספר מושתתות גם על פיתוח משמעת אישית וקבוצתית, על כללי התנהגות חברתיים ותרבותיים נאותים, על חדוות עשייה אישית וקבוצתית, ועל ביסוס המורשת התרבותית לדורותיה".

"מדינת ישראל התברכה בקיבוץ גלויות מכל רחבי העולם ומהווה פסיפס של תרבויות ממזרח, ממערב, מצפון ומדרום", מוסיפה ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר. "נתניה משקפת היטב את הפסיפס העשיר והמגוון הזה. המוזיקה, על מגוון תחומי הפעילות בה, היא ללא ספק השפה הבינלאומית הייחודית המאפשרת תקשורת אנושית, העוברת כחוט השני בכל התרבויות ברחבי העולם. המוזיקה מהווה דרך ביטוי רוחנית וחברתית בכל הגילים".