לפני כשבוע וחצי פשטו שוטרי יחידת 101 ממג''ב מרכז, יחד עם שוטרי תחנת נתניה, על דירת מגורים ברחוב ויצמן במרכז העיר ותפסו במקום כמות מסחרית של סם G, המוכר גם בשם "סם האונס". "קיבלנו מידע מודיעיני והגענו למקום לצורך חיפוש", סיפר רפ''ק בני זכאי, ראש מחלקת בילוש של יחידת 101 מג''ב מרכז.

עוד ב-mynet:
חדרה: המשטרה חשפה בתי בושת בשכונות מגורים
כפר סבא: נשים הודרו משמחת בית השואבה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"המתנו שהדלת תיפתח וברגע שהחשודה יצאה מהדירה, נכנסנו פנימה וביצענו חיפוש. במקום התגלו חומרים המשמשים לייצור הסם. הדירה עצמה הינה דירת מגורים, למעט חדר אחד שהוסב למעבדה".החשודה, בחורה בשנות ה־20 לחייה מנתניה, נעצרה לחקירה. לדברי גורמים במשטרה, מדובר בצעירה שמוכרת למשטרה מעבירות דומות. בעבר היא ייצרה את הסם במעבדה ביתית דומה, בדירה שכורה בשדרות ניצה בעיר. לפני כמה חודשים המשטרה פשטה על המקום ועצרה אותה, אך היא שוחררה וכעבור זמן מה חזרה, על פי החשד, לייצר את הסם בדירה ברחוב וייצמן.

"התופעה של מעבדות ביתיות לייצור סם ה־G מוכרת לנו היטב באזור", מסביר זכאי. "הסיבה לכך היא הקלות שבהכנת הסם והביקוש הגבוה שלו". לאחר החקירה, החשודה נעצרה ומעצרה הוארך.

"סמי אונס זה חומרים סינתטיים ששימשו פעם להרדמה", מסביר ד''ר חיים מהל, ראש אגף טיפול ושיקום ברשות למלחמה בסמים. "החומרים האלה גורמים לאדם שלוקח אותם לחוש אופוריה, תחושת ריחוף באוויר.

"זאת הסיבה שלוקחים אותם מרצון. ההיבט הנוסף של סמי אונס, זה השימוש בו לצורכי התקיפה המינית. סם אונס גורם לגוף להיות משוחרר לגמרי והאדם שלוקח אותו אינו מסוגל להתנגד לכלום. הוא גם גורם לאמנזיה. החומר הזה הוא שקוף, חסר ריח וחסר טעם, לכן ניתן לשים אותו במשקה של מישהו אחר, בלי שהוא יהיה מודע לכך".