באחד מבתי הספר באזור נתניה, התפוצצה לפני מספר חודשים פרשת מין חמורה, שהסעירה את מערך החינוך העירוני. בחודש יוני, כמה ימים לפני תחילתו של החופש הגדול, נודע ליועצת בית הספר כי אחת התלמידות נפלה קורבן לניצול מיני.

עוד ב-mynet:
האפליקציה שמשגרת קריאת מצוקה במקרה של תקיפה
כפר סבא: נשים הודרו מחגיגות שמחת בית השואבה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

היא נהגה ליצור קשר עם נערים מבית ספרה ובתי ספר אחרים באזור באמצעות הפייסבוק, התחזתה לבת 14, קבעה להיפגש עימם במקומות שונים ואולצה, על פי החשד, לקיים עימם יחסי מין. יועצת בית הספר מיהרה להגיש תלונה במשטרה וכעבור זמן קצר, נעצרו תשעה נערים, כולם תושבי נתניה והסביבה. לאחר הארכת מעצר ראשונה, הנערים שוחררו למעצר בית והטיפול בתיק הועבר לצוות חקירה מיוחד של מרחב השרון ששקד עליו בחודשים האחרונים.

צוות החקירה גבה עדות מפורטת מבת ה-12. היא סיפרה בין היתר כי הכירה את הנערים באינטרנט והם שכנעו אותה להיפגש עימם בהזדמנויות שונות. כאשר נפגשו, אילצו אותה על פי החשד לקיים עימם יחסי מין, וביצעו בה מעשים מגונים. החקירה גם חשפה כי המפגשים בין המתלוננת לבין הנערים נמשכו מספר שבועות וכי הנערים קיימו איתה לכאורה יחסי מין בזה אחר זה.

"אחרי שגמרתי לעשות את מה שהוא אמר לי, ע' התלבש, יצא מהחדר ופתח את הדלת", סיפרה הנערה בחקירתה. "נכנסו שני נערים שלא הכרתי. הם פשוט באו בהפתעה בלי לשאול אותי, בלי להגיד לי כלום. הם נכנסו מהדלת, אני ישבתי על הכיסא ואז ל' אמר לי לעשות משהו. כבר לא יכולתי יותר, לא ידעתי מה השעה, הפלאפון שלי היה בלי סוללה, אז עשיתי מה שהוא רצה. כשהם יצאו, א' שאל: 'גמרתם לעשות את זה?' הם אמרו 'כן'. אז הוא אמר: 'תיזהרי, ששום דבר לא יצא מפה'".על פי ההערכות, חלק מהנערים החשודים מכירים זה את זה, והם נהגו לפגוש את הילדה בהזדמנויות רבות ובמקומות שונים, כאשר חלק מהמקרים התרחשו בביתו של אחד מהם. "יום אחד א' התקשר אליי, אמר שהוא רוצה להיות החבר שלי וביקש לשלוח לו הודעה בוואטסאפ", סיפרה בת ה-12 בחקירתה על מקרה אחר. "אמרתי לו שאני לא מעוניינת, ואז הוא אמר לבוא אליו למרכז העיר... באתי לתחנה המרכזית והוא חיכה לי והסיע אותי לדירה של חבר שלו.

"כשהגענו לבית הוא הפשיט אותי בכוח, ועשה הכל בכוח. הוא אמר שהוא ממהר כי ההורים שלו צריכים להגיע כל רגע, אז הכל נגמר מהר. אחרי כמה דקות ההורים שלו באמת צלצלו בדלת. אמא שלו ראתה אותי, ונראה שהיא התביישה כי אני נמוכה והוא גבוה כזה. אולי היא התחילה לחשוד, אני לא יודעת".

הפרשה נחשפה כאשר אחד הנערים החשודים ביקש לדבר עם יועצת בית הספר וסיפר לה על ניצול מיני שעוברת נערה מבית הספר. היועצת זימנה את הורי
הנערה והם מיהרו להגיש תלונה במשטרה. חומר החקירה שאספו החוקרים הועבר לפרקליטות מחוז מרכז, אך כתב אישום נגד הנערים החשודים טרם הוגש.

"בדרך כלל, במקרים מסוג זה, הפרקליטות מזדרזת להגיש כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים", טוענת עורכת הדין חן מאירי, המייצגת את אחד החשודים. "במקרה הזה הפרקליטות בהגינותה החליטה לאפשר לחשודים להשמיע את גירסתם, בשל הסתירות הרבות לכאורה בגירסתה של המתלוננת, אשר אינם עולים בקנה אחד עם החומר שהצטבר בידינו, ומעלה תמונה קשה ביחס להתנהלותה והצגת הדברים על ידה".