"הבן שלי נפל, ומאותו היום אין לנו חיים ואין לאחים שלו חיים. הם לא לומדים ולא כלום. אנחנו הרוסים. המשפחה שלנו הרוסה. עכשיו הבן שלי היה צריך להיות קצין בצבא. שום עונש לא יחזיר את הבן שלי. בית המשפט צריך לדעת...".

עוד ב-mynet:
בת 12 בעדות מצמררת: כך אנסו אותי
"לחיות כדי לספר": המאבטח מהפיגוע מדבר
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

במילים האלו ובקול חנוק מדמעות פנה לבית המשפט אמבאו גברו, אביו של אשגרי גברו, צעיר בן 18 בלוד, שהוכה למוות על ידי חבורת נערים מנתניה לפני כחצי שנה. במהלך הדיון שהתקיים בשבוע שעבר, ביקש האב מבית המשפט שלא לקבל את עיסקת הטיעון שהוצגה.

ביום חמישי בשבוע שעבר, בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע בהריגה שניים מתוך שבעת הצעירים מנתניה, שבחודש פברואר השנה היו מעורבים בלינץ' בצעיר בן 18 מלוד, מחוץ למועדון לילה בתל אביב.

ב-24 בפברואר 2013, בערב חג פורים, יצאו כעשרים צעירים נתנייתים, בהם שבעת הנאשמים, לבלות במועדון הלילה "R'n'B" בדרום תל אביב. במועדון התפתח ויכוח בין אחד החברים מנתניה לבין קבוצת צעירים מלוד. תוך זמן קצר הוויכוח הפך לקטטה, שפרצה בין שתי החבורות מחוץ למועדון.

על פי כתב האישום, הנאשמים: חמישה קטינים ושני בגירים, התחילו לרדוף אחרי הצעירים מלוד כשהם מצוידים בבקבוקי זכוכית, מקלות ואבנים. הצעירים מלוד נסו על נפשם, כל אחד בכיוונו. אולם אחד מהם, אשגרי גברו בן ה-18 מלוד, נקלע לדרך ללא מוצא באחד החניונים באזור.על פי העדויות, הוא התחנן על חייו, אולם זה לא עזר. הנאשמים התנפלו עליו, הכו אותו ובעטו בו באכזריות בראשו ובכל חלקי גופו. הנער התמוטט על הקרקע, אך גם כאשר היה מוטל על הכביש חסר אונים, ההתעללות לא פסקה. הנאשמים הכו אותו בבקבוקים, במקלות ואבנים גם כאשר איבד את הכרתו. גברו פונה לבית החולים במצב אנוש וכעבור חמישה ימים נפטר מפצעיו.

במהלך הדיון שנערך ביום חמישי שעבר, הרשיע השופט צבי גורפינקל את שני הבגירים בהריגה על פי הודאתם, ובמסגרת כתב האישום המתוקן שהוגש כנגדם. לגבי הקטינים, נקבע שהם ביצעו את ההריגה בצוותא, אך טרם הורשעו. כמו כן, הציגו עורכי דינם של הנאשמים את הסדר הטיעון, שנחתם עם הפרקליטות, הכולל את עונשי המאסר הנעים בין 4.5 שנות מאסר בפועל ל-10.5 שנים.

לאחר הצגת העונשים, הרוחות באולם בית משפט החלו לסעור. אביו של המנוח עלה לדוכן וביקש מבית המשפט שלא לאשר את עונשי המאסר, אשר הוצגו
במסגרת עיסקת טיעון. "גם אם יקבלו מאה שנים בכלא, לא יחזור הבן שלי", אמר האב השכול. "צריך להגיד לכל ההורים במדינת ישראל, שמחר או מחרתיים הילדים שלהם ייסעו לבלות ועלולים שלא לחזור בשלום.

"מישהו צריך לשלם, והעונש על הרצח של הבן שלי, שהם מציעים - זה כלום. באותו רגע, שהתקשרו ואמרו לי שהבן שלי נפל, חליתי ולא התאוששתי עד היום. לא חזרתי לעבודה. כל המשפחה הרוסה. הבן שלי היה ילד טוב. הוא אהב את האחים וההורים שלו. עכשיו הוא הלך".