א', קצין משטרה בכיר בדרגת רב פקד, ששירת בעבר בתחנת נתניה ולאחרונה שימש כסגן מפקד תחנה באזור המרכז, שם קץ לחייו ביום שישי שעבר. הוא נמצא ירוי בדירתו בשכונת עיר ימים בנתניה.

עוד ב-mynet:
הבן הוכה למוות, המשפחה מתנגדת לעיסקת טיעון
"לחיות כדי לספר": המאבטח מהפיגוע מדבר
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

בשעה 11 בבוקר הגיעו לרחוב דודו דותן כוחות משטרה וכוחות הצלה רבים. אחרי בדיקה ראשונית הודיעה המשטרה כי לא מדובר באירוע פלילי וכי הגבר שנמצא ירוי בדירתו, שם קץ לחייו. חלק מהשוטרים שהוזנקו לאירוע הכירו את א' באופן אישי. "הייתי בהלם כשהבנתי שהגבר שנמצא ירוי בדירה היה המפקד שלי לשעבר", סיפר אחד השוטרים. "אני פשוט לא מעכל את זה. זה אסון לכל המשפחה. יש לו ילדים קטנים ואני לא יכול אפילו לחשוב מה זה יעשה להם".

א' בשנות ה-40 לחייו, היה נשוי ואב לילדים קטנים. הוא התגורר עם משפחתו והשקיע את כל כולו בעבודה ובמשפחה, כך מספרים חבריו. בקרב עמיתיו לעבודה וחבריו הקרובים הוא נחשב לקצין מוערך ולאיש משפחה למופת, ומותו הפתאומי הותיר אותם עם תחושה של אבל וחוסר אונים.

חבריו מספרים כי בתקופה האחרונה היו לו בעיות אישיות סביב הבית. "רב הנסתר על הגלוי", אמר אחד החברים. "יש הרבה שמועות על מה שהוביל אותו לשים קץ לחייו. קשה לי לדבר על זה עכשיו. יש כאן ילדים קטנים שאיבדו את אביהם והמשטרה איבדה את אחד הקצינים הכי טובים שלה"."לפני כמה שנים, שירתי עם א' במשטרה ואני יכול להגיד בלב שלם, שהוא היה אחד הקצינים היותר מוכשרים שהכרתי", סיפר פקד בדימוס יצחק שטרן, לשעבר ראש משרד הנוער בתחנת נתניה. "בין השנים 2000-2002 עבדנו באותו משרד בתחנת נתניה ואני אף פעם לא אשכח את היחס החם, שקיבלתי ממנו כשהגעתי לראשונה למשרד. זאת הייתה תקופה קשה בעבודה, תקופת הפיגועים בנתניה ולמדתי ממנו המון במהלך אין ספור משמרות שעשינו ביחד.

"א' היה קצין מאוד לויאלי למערכת, פטריוט אמיתי. הוא לא ויתר על אף אירוע ובתקופה של הפיגועים, לא לקח לעצמו יום אחד של חופש. מה שהוא דרש מהשוטרים שלו, הוא דרש גם מעצמו. הוא היה בחור מבריק ואינטליגנטי, בעל תואר במשפטים ויחסי אנוש מעולים.

"הכרתי היטב גם את אשתו. היא הייתה שוטרת חרוצה ושירתה תחת פיקודי. אם היו ל-א' בעיות בבית, הוא לא נהג לשתף בהן את הסביבה. אני רק יודע לומר, שהמשפחה הייתה הדבר הכי חשוב לו בחיים. הוא לא חיפש בילויים וריגושים מחוץ לבית. הוא היה אדם מאוד רציונאלי. כששמעתי שהוא ירה בעצמו, פשוט לא האמנתי. לא מתאים לו לעשות מעשה כזה. הוא היה אדם שקול עם רגליים על הקרקע, אחד שתמיד פעל מתוך מחשבה ולא מתוך רגש".

א' נקבר ביום ראשון השבוע בחלקה הצבאית בבית הקברות הישן בחדרה. מאות חברים, משפחה וקצינים בכירים במשטרה הגיעו ללוות אותו בדרכו האחרונה.