ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, החליטה לכנס את ועדת השמות של העיר באופן מיידי על מנת להנציח את זכר הרב עובדיה יוסף, שנפטר לפני כשבועיים. במסגרת כך, ישונה שמו של רחוב פתח תקווה המרכזי לשמו של הרב.

עוד ב-mynet:
הפגינה נגד מנהג תרנגול הכפרות בנתניה - ונרגמה בביצים
הבן הוכה למוות, המשפחה מתנגדת לעיסקת טיעון
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"מותו של הרב מהווה אבידה עצומה לעם היהודי ברחבי העולם, לתושבי מדינת ישראל ולמשפחתו המדהימה של הרב. לי באופן אישי אבד מורה דרך, איש אהוב, רב גדול, נשמה ענקית, סבא", אמרה פיירברג-איכר.

יחד עם זאת, לא מעט תושבים במרכז העיר הביעו תרעומת על ההודעה, בפרט לנוכח העובדה כי בית העלמין הצבאי של העיר גובל ברחוב פתח תקוה, וסברו כי מדובר ב"מחטף בחירות". "לדעתי, שינוי שם הרחוב הוא יריקה בפניו של הציבור החילוני", אומר מאיר ברדוגו, חבר ועד מרכז וצפון העיר.

"זוהי הפרחת בלון לאוויר, רק לצורך קבלת עוד כמה פתקי בוחרים של ש"סניקים בעיר. מדוע מתקבלת החלטה כזו שבוע לפני בחירות ועוד אפילו לפני שקמו מהשבעה? מה הדחיפות?".לא רק בצד החילוני היו קולות של התנגדות. חבר המועצה עקיבא יצחקי ציין כי לטעמו, "אין זה ראוי לקרוא לרחוב על שמה של דמות הלכתית וחשובה לציבור רחב כמר"ן עובדיה יוסף ז"ל, דווקא ברחוב בו נוסעים בשבת. ראוי היה לבחור רחוב מרכזי בשכונה דתית או חרדית בעיר, ובה להנציח את מר"ן יוסף".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "לוועדת השמות תוגש המלצה להנציח את שם הרב ברחוב פתח תקוה, בקטע שעד לרחוב איתמר בן אב"י, שכן משם חלקו העיקרי של הרחוב קרוי על שם עובדיה בן שלום, מבוני העיר נתניה, כך שהקטע המדובר גם אינו סמוך לבית הקברות.

ההחלטה להמליץ לוועדת השמות להנציח את שם הרב נעשתה לאור הקשר מיוחד שהיה לראש העיר עם הרב, ולא מתוך הקשר פוליטי כזה או אחר, שכן ראש העיר רצה ברשימה עצמאית. נבהיר, כי תהליך ההנצחה הינו תהליך ממושך ומועצת העיר הבאה תדון בהמלצת ועדת השמות, כאשר למתנגדים תינתן אפשרות להביע התנגדותם".