רואה חשבון מנתניה חשוד כי גנב למעלה משני מיליון שקל מלקוחותיו באמצעות צ'קים פתוחים, שנתנו לו להסדרת חשבונותיהם למס הכנסה. על פי כתב האישום שהוגש ביום ראשון השבוע לבית משפט השלום בנתניה, הוא ביצע את הפעולות בסיוע של פקידת דואר, לה שילם שוחד בכסף, בשמים וסיגריות.

עוד ב-mynet:
תביעה: מורה לנהיגה ביצע בי מעשים מגונים
בכיר במוסד גריאטרי חשוד בגידול מריחואנה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

עוד עולה מכתב האישום, כי רואה החשבון הונה את לקוחותיו במהלך השנים 2003-2011 בסיועה פקידת דואר בת 52 מנתניה, שאף היא נאשמת בפרשה. הפקידה ניצלה לכאורה את תפקידה בבנק הדואר על מנת לסייע לרואה החשבון לבצע את עבירותיו ולכסות עליהן, תמורת שוחד.

תחילתה של הפרשה הזו לפני כמה חודשים, כאשר חוקרי פקיד שומה חקירות מרכז של רשות המסים החליטו, כחלק מפעילותם השוטפת, לבדוק חריגות בתשלומי מקדמות למס הכנסה. מהבדיקה עלו מספר עוסקים בתחומי המס שפעילותם עוררה את חשדם של החוקרים, והם החליטו לפתוח בחקירה.מן החקירה עלה כי רואה החשבון השתמש בצ'קים פתוחים, אותם מסרו לו לקוחותיו במטרה להסדיר את חובותיהם לרשויות המס ולביטוח הלאומי, וכל זאת על מנת לכסות את חובותיו האישיים למס הכנסה. ללקוחותיו סיפר הנאשם, כי התשלומים שנדרשו לשלם היו גבוהים בהרבה ממה שהיה בפועל. את ההפרש הכניס רואה החשבון לכיסו, כך על פי כתב האישום.

עוד עלה, כי הנאשם הונה בדרך זו את לקוחותיו 217 פעמים והכניס לכיסו מאות אלפי שקלים. בחלק מהמקרים, קיבל רואה החשבון לכאורה סיוע מפקידה בבנק הדואר. בתמורה לשוחד שניתן במזומן, בשוברי קנייה, ובסיגריות, היא אישרה לו לבצע פיצול של צ'קים לתשלום שוברים שונים, שיטה נוספת בה השתמש על מנת לכסות על עבירותיו.

את תגובת שני הנאשמים לא ניתן היה להשיג.