קשה לעכל את הקלות שלא תיאמן בה ניתן לאבד חיים במדינת ישראל. במקרה שלפנינו תושב נתניה נשאר אמנם עם צלקת "בלבד", אבל כזו בולטת שתלווה אותו כל חייו, וזאת בנוסף לטראומה הקשה שעבר ושעם השלכותיה הוא עדיין צריך להתמודד.

עוד ב-mynet:
בת 12 בעדות מצמררת: כך אנסו אותי
מה גרם לקצין בכיר במשטרה לשים קץ לחייו?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

לפני כחודש וחצי ביום שישי בשעה שבע בבוקר, נכנסו לפיצוצייה במרכז העיר נתניה חבורה של צעירים. לא עברה דקה והם החלו להתעמת עם המוכר שעבד במקום (השם המלא שמור במערכת). על פי כתב האישום שהוגש נגד אחד הצעירים, הוא ביקש מהמוכר להכין לו טוסט, אך לא הסביר כיצד להכין את הטוסט.

הצעירים התרגזו על המוכר, החלו להתפרע וכאשר המוכר נכנס לפיצוצייה על מנת להתקשר לבעליה, הצעיר נכנס בעקבותיו ותקף אותו עם חפץ חד. הוא חתך את פניו של המתלונן מאוזניו ועד פיו, הותיר אותו מדמם ונמלט עם שאר החבורה. לפני כשלושה שבועות בתום תקופה ארוכה של חיפושים משטרת נתניה עצרה את הצעיר, תושב נתניה בן 25 , החשוד בתקיפה האכזרית וכעבור שבוע הוגש נגדו כתב אישום.

"זה קרה בבוקר ביום שישי", סיפר המתלונן בעדותו במשטרה. "ראיתי קבוצה של צעירים שמעולם לא ראיתי לפני כן, אבל על פי ההתנהגות שלהם, ראיתי שהם שיכורים ומסטולים. יש לי ניסיון עם קהל כזה. אחד מהם ביקש שאכין לו טוסט ושאלתי בנימוס איזה טוסט הוא רוצה, הוא עונה שהוא לא יודע. אז אמרתי לו: "להכין לך את מה שאני אוהב?", אז הם התחילו להשתולל ולכעוס. אחד מהם נצמד לזכוכית שמעל הדלפק והתחיל לאיים עליי: "אני שם זין על מה שאתה אוהב, זה בן זונה מלשין, צריך לחתוך לו את הוורידים".על פי עובדות כתב האישום, בשלב מסוים, המתלונן החליט להתקשר לבעל המקום. באותו הרגע הנאשם נכנס במהירות והתקרב למתלונן שעמד מאחורי הדלפק. "ראיתי בחור עם כיפה לבנה על הראש מתקרב אליי במהירות", שיחזר הקורבן. "חשבתי שהוא בא לתת לי אגרוף, אז הזזתי את הראש וברגע הזה הוא חתך לי את הפנים עם משהו חד. רצתי אל המראה וראיתי שזה חתך רציני וביקשתי מהשכן להזמין לי אמבולנס".

הנאשם הותיר על פניו של המוכר חתך באורך של 12 סנטימטרים מהאוזן ועד לשפתיים וגרם לו לדימום עורקי מהלחי. בנוסף לפציעות הקשות בפניו, נגרם
לקורבן גם נזק נפשי והוא סובל מחרדות ומתסמינים של פוסט טראומה.

"מאז המקרה הזה, אני לא מצליח לחזור לעצמי", המשיך המתלונן בעדותו. "אני לא מכיר את הבחור שחתך אותי, אבל היה לו רצח בעיניים ואם לא הייתי מזיז את הראש, הוא היה חותך לי את הצוואר וזה היה עלול להסתיים ברצח. אני אב טרי לתינוק בן חודש. אשתי סובלת מחרדות קשות, עד כדי כך שהיא אפילו לא מסוגלת להיניק את התינוק. אני לא מכיר את האנשים האלה, לא איימתי עליהם, הוא חתך אותי על לא עוול בכפי ואני מפחד מהם פחד מוות".

בגלל הפחד, כי הנאשם או חבריו יחזרו ויפגעו בו ובמשפחתו, סירב המוכר לזהותם במסדר זיהוי. הנאשם, בעל עבר פלילי בעבירות אלימות וסמים, מכחיש את החשדות המיוחסים לו ושומר על זכות השתיקה. המשטרה ביססה את כתב האישום על סמך עדויותיו של המוכר וסרט וידיאו שצולם במצלמות האבטחה במקום האירוע. הנאשם נעצר ומעצרו הוארך מפעם לפעם עד להחלטה אחרת. כעת יחליט בית המשפט, האם יש להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

פרקליטתו של החשוד, עו"ד חן מאירי, סירבה להגיב.