הבחירות לאגודת הסטודנטים במכללת נתניה ייערכו רק במרס 2014, אולם הרוחות מתלהטות כבר עתה. אלמונים השחיתו בשבוע שעבר פוסטרים של אגודת הסטודנטים במכללה וציירו עליהם צלבי קרס וכתובת "נאצים", במהלך הפנינג תחילת השנה של המכללה. בפוסטרים מככבים מנכ"ל האגודה, יגאל איליאיץ, ויושבי הראש של האגודה, יוני ג'ורנו ויהלי בר-גיל.

עוד ב-mynet:
מנהלת בית הספר תובעת את ההורה: "הוא השמיץ אותי בפייסבוק"
עדות: "לבחור שחתך אותי היה רצח בעיניים"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

בפייסבוק של אגודת הסטודנטים נכתבה הודעת גינוי חריפה לאירוע, שגררה אחריה תגובות רבות של סטודנטים. נציג האגודה כתב: "ההכנות לבחירות לאגודת הסטודנטים, שהתחילו בהכפשות מפה לאוזן ובפייסבוק, עלו מדרגה. יש דברים שהם בבחינת חציית קו אדום. לא משנה כמה חילוקי דעות קיימים, ויכוחים או חיכוכים, יש דברים שהם אסורים".

"בשבוע שעבר בהפנינג פתיחת שנה של מסלול ערב, אחרי הופעת סטנד-אפ, מצאתי את המודעות המושחתות", אומר ג'ורנו. "אין לנו מושג מי עשה את זה, אולי מישהו שרוצה להתמודד בבחירות לאגודה. לפני ארבעה חודשים אמא שלי הייתה במכללה ודיברה על אבא שלי, ז"ל, שהיה במחנות עבודה בתקופת השואה. לא הגשתי תלונה במשטרה, זה נראה לי מיותר ומוציא שם רע לכולם".הסטודנט אור ברק, אשר מתמודד לראשות האגודה, הגיש תלונה למשטרה על האירוע. בפוסט שפרסמה האגודה בפייסבוק, היו תגובות שהאשימו את ברק או אנשיו במעשה. "כבר אחרי האירוע של צלבי הקרס, ביקשתי מיו"ר האגודה, יהלי, שנלך יחד למשטרה להגיש תלונה, אבל הוא לא היה מעוניין.

"כשראיתי את הפוסטים בפייסבוק שמכפישים את שמי, החלטתי להגיש תלונה למשטרה", אומר ברק. "אני חושב שהמשטרה חייבת לחקור את אירוע ההסתה
הזה. אני מרגיש פגוע מכך שפגעו בשמי הטוב, ושלחתי גם מכתב לפרופסור ארד, נשיא המכללה, בנושא. יכול להיות גם מאוד שמישהו מהצד שלהם עשה את המעשה, והחליט להאשים אותי, בגלל שאני אהוד מאוד. אני מוכן לעבור פוליגרף".

תגובת המכללה: "אנו מגנים כל שימוש בצלבי קרס. פניית הסטודנט תיענה באופן מסודר בימים הקרובים".