משטרת כפר סבא עצרה בשבת שעברה שני קטינים בני 15 מרעננה ומחפשת אחר נער שלישי, חברם של השניים, החשודים בדקירתו של פועל זר מאריתריאה, בסביבות גיל ה30, בליל שישי במתחם יד לבנים בעיר. על פי עדויות של מספר בני נוער שנכחו במקום, שני החשודים שנעצרו, הלכו ברחוב אחוזה יחד עם חשוד נוסף כשהם שיכורים, לאחר ששתו אלכוהול באחת מהגינות הציבוריות בעיר.

עוד ב-mynet:
השכנים פרצו לבית העובדים הזרים כדי לגרום להם לעזוב
מי צייר צלבי קרס על כרזות במכללת נתניה?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

מחקירת המשטרה עולה כי השלושה הבחינו בחבורה של אריתראים, שכללה שני גברים ושתי נשים עם ילדיהם, שבדיוק הגיעה למקום לאחר שהמשטרה פיזרה מסיבת יום הולדת פרטית של אחד מחבריהם בדירה סמוכה והגיעו למקום בתקווה למצוא מונית חזרה למקום מגוריהם בנתניה.

עדי ראייה שנכחו במקום סיפרו כי הרוחות בין שני המחנות התלהטו במהרה, ככל הנראה על רקע קריאות גזעניות שהושמעו על ידי הקטינים לעבר האריתראים.
"בהתחלה לא באמת חשבנו שיקרה פה משהו קיצוני", מספר נער שעמד באותה מעבר לכביש וצפה בהשתלשלות העניינים. "זה פשוט היה קטע שהתחיל בכמה הקנטות על רקע מוצאם של האריתראים והפך מהר מאוד לקטע של כבוד.

"הם התקרבו אחד לשני, קיללו ופתאום אחד הילדים צעק תביאו לי דוקרן. בהתחלה חשבתי שהוא צוחק, עד שפתאום ראיתי שמישהו מוציא סכין ודוקר את אחד העובדים הזרים". חבריו של הנדקר, סירבו להתייחס למה שקרה והיו עסוקים בעיקר בשלומו של חברם, כמו גם כעסו כי כוחות המשטרה הגדולים שהגיעו למקום לא הצליחו תחילה לאתר את החשודים שברחו הרבה לפני שכוחות ההצלה הגיעו לסמטאות הסמוכות למקום.

"הכל קרה מאוד מהר", מספרת אחת מהעובדות הזרות, שחברן הותקף ונדקר. "הם באו, קיללו אותנו ואז פשוט דקרו אותו. כל מה שרצינו לעשות זה לחפש מונית בשביל לחזור הביתה אחרי המסיבה".הנדקר, טופל במקום על ידי צוות של מד"א והגיע לבית החולים "מאיר" בכפר סבא כשהוא סובל מדקירה בצווארו, אך בשל העובדה כי פציעתו הוגדרה כמצב קל הוא שוחרר במהלך הלילה לביתו.

לפני הגעתו הביתה הגיש הנדקר תלונה במשטרת כפר סבא, שכבר למחרת הצליחה, בעזרת מספר פעולות חקירה, לעלות על שמות הקטינים, שני בני טובים
מהעיר ששמם מעולם לא נקשר לאירועים מסוג זה, והם עוכבו לחקירה שבסיומה נעצרו והם הובאו לבית משפט השלום בכפר סבא, שם הוארך מעצרם. ביום ראשון שעבר אותר גם החשוד השלישי במעשה, נחקר, נעצר והובא גם הוא להארכת מעצרו בבית המשפט. שניים מהחשודים שוחררו ביום שני למעצר בית עד ליום רביעי.

ממשטרת כפר סבא נמסר: "מדובר באירוע חמור של אלימות. אין לי ספק שהרקע שלו אלכוהול ושנאה. אנחנו נמצה את החקירה עד תום ונביא את האשמים לדין".