עיריית נתניה הודיעה לגננות של הרשות העירונית, כי החל מחודש נובמבר השנה לא יגיעו עובדי הגינון מהעירייה לתת שירות לגנים, מאחר שהנושא עובר לניהול עצמי.

עוד ב-mynet:
אין מתקנים בגן: הילדים משחקים באבנים ובמקלות
עוף מוזר בנתניה: הנסיך הקטן חי בשמורת טבע
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"לאור בקשות חוזרות ונשנות לניהול עצמי בנושא הגינון, ולאחר היוועצות עם המפקחות ועם נציגות ועד הגננות", נכתב במייל ששלחה מנהלת האגף לגיל הרך בעיריית נתניה, סיוונה גולן לגננות הרשות, "הננו שמחים לבשר לכן כי הגינון יחזור לניהול עצמי. כל גן יקבל תקציב חודשי בסכום של 200 שקל שיהיה מיועד לגינון חצר הגן".

מהמכתב עולה, כי כל גננת תעסיק גנן באופן עצמאי, ותצטייד בקבלות שאותן תצרף לדו"ח הכספי". עם זאת, הודגש כי עבודות חריגות דוגמת גיזום של עצים גבוהים, יועברו לטיפול חברה חיצונית ויהיו בפיקוח של נציג אגף לוגיסטיקה בעירייה.גננות רבות בעיר לא היו מרוצות מהשיטה החדשה. "אני לא מאמינה שאצטרך להתעסק עכשיו עם גננים ולמצוא מישהו שיעבוד אצלי בגן בתקציב הנמוך שנתנו לי", אמרה אחת הגננות. "זה מגוחך, כי ממילא כשאצטרך גיזום של עצים או שיחים איאלץ להפנות בקשה לעירייה". "אני כבר פניתי יותר מפעם אחת לגורמים במינהל החינוך של העירייה בבקשה לגזום גדר חיה שמקיפה את הגן שלי, ולא נעניתי", אמרה בייאוש גננת אחרת, "עכשיו גם איאלץ להמשיך ולפנות ולבקש, וגם לחפש גנן. זה מיותר ומסורבל".

"הסכום שנקבל אינו עומד במבחן המציאות, אני איאלץ להביא גנן פעם בחודשיים-שלושה, אחרת לא אעמוד בתקציב", קובעת גננת נוספת. "עד עכשיו הגיע גנן
העירייה פעם או פעמיים בחודש לגן, ואפילו טיפל בארגז החול, ניקה אותו. לא אוכל לעמוד בסטנדרטים מתבקשים פשוטים. בתי הספר הם בניהול עצמי ולמנהלים יש את הזמן לכך, כי יש להם שעות שהם לא בכיתה, אבל אני כל היום מול הילדים".

מעיריית נתניה נמסר: "ההחלטה התקבלה לאחר דיונים שנערכו לאור חוסר שביעות רצון הגננות והעירייה ממספר קבלני גינון שהועסקו בשנים האחרונות בגנים. זהו המקום להזכיר כי עד לפני כעשור היה נושא הגינון תחת ניהולן העצמי של הגננות, כאשר הוותיקות שבהן ביקשו לחזור למתכונת זו. לאחר דיון עם גננות ונציגת הוועד, כולל הפיקוח, הוחלט לחזור לשיטת הניהול העצמי, ולבחון זאת מחדש לאחר שנה. יובהר, כי אין בכך כדי להעמיס על הגננת, אלא להיפך. כל מתחם גנים יבחר גנן, ולגננת יהיה קשר ישיר עימו, כך שהעבודה תיעשה לפי רצונה".