כתב אישום בגין קשירת קשר לביצוע פשע ושוד מזוין, הוגש בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בלוד נגד שני קטינים מנתניה על כך ששדדו מנער אחר, גם הוא תושב האזור, אחר טלפון חכם (סמארטפון) וקורקינט חשמלי באמצעות נשק קר. אירועים דומים אמנם מתרחשים ברחבי הארץ לעתים, אולם על פי כתב האישום השניים השתמשו בשיטות שלא היו מביישות גם עבריינים מנוסים ביותר.

עוד ב-mynet:
נערים דקרו עובד זר על רקע גזעני
תופעה: נוטשים כלבים בשטחים פתוחים בשכונה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

הכל החל כאשר לפני כשבועיים פגש אחד הנאשמים בנער המתלונן באקראי במרכז העיר. על פי כתב האישום הבחין הנאשם בטלפון החכם ובקורקינט החשמלי של הנער, ואז גמלה בליבו ההחלטה לשדוד אותו. הוא נסע לביתו של חברו הקרוב - הנאשם השני בפרשה, ויחד תכננו השניים כיצד יבצעו את זממם.

התוכנית הייתה לביים שוד, על מנת להסיח את דעתו של הקורבן. על פי כתב האישום שני הקטינים החליטו בינם לבין עצמם, שהראשון, הוגה הרעיון, יתקשר למתלונן ויקבע עימו פגישה בגן הציבורי ויצמן בעיר, וכך היה. בסביבות השעה תשע בערב, הגיע הנער רכוב על הקורקינט החשמלי למקום המפגש ופגש בנאשם.כמה דקות לאחר מכן הופיע לפתע הנאשם השני כשהוא רעול פנים ובידו סכין. הוא הורה לנער למסור לו את כל מהשיש לו בכיסים ולהניע את הקורקינט, אחרת ידקור אותו, והוא עשה כפי שהורה לו השודד. השודד פנה גם לחברו לשוד ואיים עליו שייתן לו את הטלפון הנייד שלו - כפי שהוחלט בניהם שעה קודם לכן, בכדי להקנות לאירוע אמינות.

כעבור זמן מה, נטען בכתב האישום, נפגשו שני הצעירים בחצר אחד מבתי הספר בדרום העיר והתחלקו בשלל ששוויו הכללי מעורך בכעשרת אלפים שקלים. לאחר מכן, החזיר הנאשם השני לחברו את הטלפון שלקח ממנו בזמן השוד.

בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה על ידי הצעיר שנשדד, נעצרו החשודים, נחקרו והובאו לחקירה. במהלך ההליך המשפטי הודו השניים במעשים המיוחסים
להם והביעו חרטה. בדיון האחרון להארכת מעצרם, שנערך בשבוע שעבר, שוחררו הנאשמים למעצר בית. במקביל להגשת כתב האישום, הוגשה גם הבקשה למעצר עד תום הליכים המשפטיים נגדם.

עו"ד אבי איילון, המייצג את הנאשם השני בפרשה: "הגם שמדובר לכאורה בתיק חמור ברור שבעצם קבלת עתירת ההגנה ושחרור הנאשמים שהינם קטינים כבר עם הגשת כתב האישום, גם בית המשפט לא סבר שמדובר ב'שוד מתוחכם' שביצעו הקטינים, כפי שטענה המשטרה, כי אם במעשה לא ראוי נטול מחשבה ואי הבנת החומרה שבמעשים שיוחסו להם בכתב האישום".