מסמך בכתב ידו של העבריין אסי אבוטבול שהגיע לידי "ידיעות נתניה" ו-mynet, ושנשלח כעתירת אסיר לבית המשפט המחוזי מרכז, מה-26 באוגוסט השנה, חושף פרטים משמעותיים מחייו של מי שהוגדר במשך שנים על ידי המשטרה כראש ארגון פשע - בכלא. בין שלל הבעיות עימן הוא מתמודד, לדבריו, העיקרית והחמורה שבהן, היא העובדה כי אבוטבול אינו אוכל את האוכל בכלא מחשש שיורעל, ומאחר שתקציב הקנטינה שלו מוגבל - הוא פשוט נשאר רעב, לטענתו. עקב כך מצבו הנפשי, לדבריו, אינו קל.

עוד ב-mynet:
"משפחת אבוטבול כארגון פשע כבר אינה קיימת"
האישה הותקפה - הניידת הגיעה אחרי שעה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

ביוני 2009, שנתיים לאחר מעצרו, נגזרו על אבוטבול 13 שנות מאסר בעבירות של ניהול ארגון פשיעה, סחיטה, הצתה, כליאת שווא ועבירות הון. שנתיים אחר כך קיבל בית המשפט את ערעור המדינה והעלה את עונשו ל-18 שנות מאסר. מאז, במשך שבע שנים, אבוטבול, שהפך את חייהם של אנשים רבים לגיהינום, מועבר מדי פעם בין בתי הכלא בישראל.

המסמך, הכתוב בכתב יד צפוף אך מסודר, מפנה זרקור אל דרך ההתמודדות הלא קלה שלו עם התנאים בכלא ומול רשויות החוק. מי שצופה בסרטים או בסדרות טלוויזיה על בתי כלא, יכול אולי לדמיין כי עבריין מסוגו של אבוטבול, ישלוט ביד רמה בסובבים אותו, אבל לא כך הוא הדבר. כיום אבוטבול, או אביטל - כפי שהוא קרוי היום, מוחזק בכלא "רימונים" שבסמוך לתל מונד, על כביש 4, לבדו בתא באגף ההפרדה במשך 23 שעות ביממה ורק במשך שעה אחת ביום הוא יכול לצאת מן התא לסיבוב בחצר הפנימית.לא סומך על הפרקליטות
בעתירתו טוען אבוטבול, בן 38, נשוי ואב לשניים, כי כבר לא קיים שום ארגון פשע שהוא קשור אליו, וכי החשש לחייו אינו פרי דמיונו, בעיקר לנוכח הירצחם בשנים האחרונות של אנשים מבני משפחתו. הוא דורש שנציג של היועץ המשפטי לממשלה ייפגש עם עורכי דינו על מנת שהוא יוכל להביא, לדבריו, בפניו מידע חשוב. ל

טענתו, הוא לא סומך על אנשי הפרקליטות. "מדובר כאן בפושעים, לא באנשי חוק. יש כאן דברים חמורים מאוד, ולא רק זה", משחרר אבוטבול רמזים לחלל האוויר בעת הדיון בעתירה שהגיש, באולם הדיונים של שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, נגה אהד. אהד השיבה שעליו לשטוח בפני פרקליטיו את טענותיו והם ימצאו את הדרך לבוא בדברים עם הגורמים המתאימים.

אבוטבול רומז את מה שטענו עבריינים בכירים אחרים בארץ לפניו, והוא שהמשטרה מסכסכת לכאורה בין ארגוני פשיעה ביצירת מניפולציות ופיזור שקרים וחשיפת מידע בכדי להביא, לכאורה, צד אחד לחסל צד אחר, ולאחר מכן 'למסמס' את תיק החקירה ולא להגיע למבצעים או אפילו לשולחים "מוציאי החוזים". מדובר בתיאוריות קונסיפרציה לא מוכחות, אולם אבוטבול טוען בתוקף שהוא יכול להוכיח אותן.

"אני רוצה להראות שיטתיות פשוטה של היחב"ל, השב"ס והפרקליטות. אם לא יגיע מישהו לדבר איתי, לא רק אני בסכנה, אלא עוד הרבה אנשים בסכנה... אני מבקש שישמעו אותי. אם לא ישמעו אותי, הכל עניין של זמן. בגללי רצחו את אחי, את גיסי, בגללי רצחו את החבר הכי טוב שלי. בגללי אפשר להגיד. זה בגללי, ויש לי סיבה ואני יכול להראות על מה מדובר", מנסה להסביר אבוטבול בבית המשפט.

במכתב המקדים לדיון חושף אבוטבול בהקשר זה נתון מפתיע כביכול. "הרסו את חיי ואת חיי משפחתי הגרעינית. אני, בנוסף, מתחייב בכך שאני לא בקשר עם משפחת אבוטבול ולא עם חברי הארגון. אני מוכן להתעמת עם כל מידע שקרי שקיים. אין יותר. זה רק מוכיח שאין כאן ארגון פשע. הרי שאם היה, נכון הייתה המשכיות? היכן היא?", מתוודה אבוטבול בגילוי לב מפתיע ומצהיר שארגון הפשע של משפחת אבוטבול רוסק ונמחק מעל פני האדמה.

מפחד לאכול בכלא
כאמור, הפחד הגדול של אבוטבול הוא, לדבריו, שמישהו ינסה להתנקש בחייו. הוא לא נוגע, לדבריו, בשום מוצר מזון שיוצא ממטבחי שירות בתי הסוהר מחשש שהוא יורעל על ידי אויביו. כדוגמה, אבוטבול מביא את מותו של העבריין האילתי ניב הרוש שנמצא מת במיטתו לפני חמישה חודשים בכלא איילון שברמלה. לדבריו, הוא מפקפק במהימנות הפרסומים הרשמיים בדבר סיבת המוות, ומהסיבה הזו בדיוק הוא חושש לחייו.

"טוענים שהוא לקח אדולן, זה שקר", כותב אבוטבול. "אין ספק שדאגו שיגיעו עד אליו. אבל הכי נוח להפיל את התיק על כדורים ואדולן. מכדורי הרגעה לא מקבלים התקף לב". אבוטבול אמנם לא אומר זאת ישירות, אבל ברור שהוא חושש שמא מישהו מיהר לכאורה לסגור את התיק של הרוש, שאגב, כלל לא היה מוכר כנרקומן או צרכן סמים שהיה זקוק לשימוש באדולן, שהוא תחליף סם.

לכן, החליט אבוטבול לאמץ לעצמו תפריט המבוסס אך ורק על מוצרים סגורים מהמפעל שנמכרים בקנטינה של הכלא. "אני מפחד שירעילו אותי", הוא אומר במפורש. "בכל פעם מתים אנשים", הו