במשך שמונה שבועות, התעלל על פי החשד תושב נתניה בכלבת הלברדור שלו. לדברי המשטרה הוא חנק אותה, בעט בה, הרים אותה באוויר והטיח אותה על הרצפה. ההתעללות לכאורה נמשכה עד יום רביעי לפני כשבוע וחצי, כאשר עוברי אורח הבחינו במעשים והזעיקו את שוטרי תחנת נתניה. השוטרים ניסו לעזור לכלבה, אך זה היה מאוחר מדי.

עוד ב-mynet:
הטילה מימיה בגינה ציבורית וננשכה על ידי כלב
תופעה בנתניה: נוטשים כלבים בשטחים פתוחים בעיר ימים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

תחילתו של הסיפור האכזרי לפני כחודשיים וחצי. תושב נתניה בן 27 קיבל לידיו גורת לברדור לבנה, שהייתה שייכת לאחד מילדי השכונה. הילד, שלא יכול היה להמשיך ולטפל בגורה, החליט למסור אותה לאימוץ ובחר את אחד ממכריו בתקווה שיעניק לה בית חם. אולם אותו מכר הפך את הגורה שנמסרה לידיו, לשק החבטות שלו. הוא נהג לבעוט לה באגן, חנק אותה, זרק אותה באוויר והטיח על הקרקע.

השוטרים מיהרו למקום ומצאו כלבת לברדור יפה בת מספר חודשים שאינה מצליחה לעמוד על רגליה ומייללת מכאב. השוטרים המזועזעים הבחינו בצעיר שעמד מולם, בעליה של הכלבה ועיכבו אותו במקום. במקביל ניסו השוטרים לסייע לגורה, אך לאחר שהבינו כי מצבה קשה, הזמינו וטרינר שהחליט, בשל הפגיעות הקשות, להעביר אותה לבית החולים הווטרינרי. בדקות הראשונות, לא היה ברור אם הכלבה תשרוד. רגליה היו שבורות ואיבריה הפנימיים נפגעו בצורה קשה. הווטרינר התלבט האם להרדים את הכלבה, אך בסופו של דבר הוחלט לתת לה סיכוי.החשוד בהתעללות בכלבה הועבר לחקירה לתחנת המשטרה בנתניה, שם אמר כי אין לו הסבר למעשיו, אך הודה כי השתמש באלימות כלפיה. בסיום החקירה
הוא נעצר והובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בנתניה.

הכלבה התאוששה בינתיים בבית החולים הווטרינרי, ולאחר מכן הועברה לכלבייה העירונית. "הכלבה הגיעה אלינו במצב קשה ולא היה לה הרבה סיכוי", אמרה פנינה כספי, רכזת מתנדבים בכלבייה העירונית של נתניה. "אבל לאחר הטיפולים שעברה, התאוששה מעט. עמותת 'נתניה והרצליה אוהבות חיות' מצאה לה משפחה אומנת וביום שבת נמסרה לאומנה. הכלבה עברה טראומה נפשית קשה ותזדקק לניתוחים אורתופדיים".

ממשטרת נתניה נמסר כי הם רואים בחומרה את המעשה ויבקשו להאריך את מעצרו של החשוד במספר ימים.