(צילום: פרטי - דובר צה"ל)

שלושה חברי ילדות מאבן יהודה, אמיתי רביב, יובל אור ונוי מדר היו יחד מאז שהם זוכרים את עצמם, החל מהכיתה בבית הספר ועד לתנועת הצופים. השלושה חוו חוויות רבות שעיצבו את אופיים לאורך השנים.

 כשהגיעה העת להחליט לגבי עתידם כחיילים בצה"ל, לא היה להם ספק. "רציתי להיות לוחם, לחוות את הצבא, לצבור חוויות שילוו אותי לכל החיים", מספר יובל, ואליו מצטרפים מיד נוי ואמיתי. הם הרגישו שהמקום בשבילם הוא חטיבת הצנחנים. הם התכוננו לכך רבות. התאמנו במשך תקופה ארוכה, התאמצו והגיעו לגיבוש. אחרי שהם צלחו אותו ועברו, כל מה שנותר להם היה להתגייס.

אמיתי רביב (צילום: פרטי - דובר צה"ל)

ביום הגיוס ההתרגשות הייתה גדולה. המשפחות, שרגילות לראות את הבנים יחד בכל צעד וצעד בחייהם, שמחו לראות שהבנים מתחילים פרק נוסף ביחד, אך אין לדעת לאן הדברים יתפתחו.

"השבוע הראשון של הטירונות היה קשה, אבל לפחות ידעתי שהם איתי בזה" מספר אמיתי. אחרי שבוע, כשחשפו את החלוקה לגדודים, השלושה ישבו בציפייה רבה. אחרי שהקריאו את גדודים 101 ו-202 ושמם לא נקרא, הם הבינו שהם יחד בגדוד 890. "לא האמנו שאנחנו ממשיכים ביחד, גם בגדוד, גם בצוות ועוד מיטה מול מיטה בחדר", מספר יובל והחברים מחייכים.

יובל אור (צילום: פרטי - דובר צה"ל)

"הרבה פעמים קשה לי עם התחלות אבל זה שהתגייסתי עם יובי ואמיתי עזר לי לנחיתה רכה", משתף נוי ומרחיב שכך קל לו יותר להתמקד בהשתפרות ולא בקשיים. השלושה מספרים שבשירות יחד הם חווים חוויות שלעולם לא היו חווים יחד באזרחות, רואים אחד את השני בסיטואציות קשות ומאתגרות ותמיד דואגים לחזק ולהרים זה את זה. "הצלחה של אחד מאיתנו היא הצלחה של כולנו", אומר אמיתי. ״נדיר לראות קשר חברי כזה בפלוגה; הם חיילים מצויינים שיודעים תמיד לתת כתף, לדחוף קדימה ולפרגן בכל הזדמנות. אני צופה להם שירות משמעותי ומוצלח במיוחד״ מספר עליהם מפקד הפלוגה  סרן גיא פרצ'ה.

נוי מדר (צילום: פרטי - דובר צה"ל)

 החברים מצפים להמשך הדרך ויודעים שלא משנה עם אילו משוכות יצטרכו להתמודד, יחד, כלום לא יעצור אותם.