I LOVE NETANYA (צילום: shutterstock)

 1. 1. מכת בכורות- סליחה, שנת הבחירות: הבחירות לראשות המקומית יתקיימו בסוף אוקטובר 2018, השאלה הנשאלת, האם קיים מועמד ראוי לתפקיד ראש העירייה של נתניה? מזה זמן רב שאנו התושבים יושבים על הגדר רגל פה רגל שם, בזמן שראש העירייה המכהנת נחקרת בשל חשד למעשי שחיתות צצים מועמדים שונים המבטחים הבטחות, אך האם אחד מהם יצליח לקיים? כרגע נראה שהתושבים עדיין מחכים שיגיע או תגיע המועמד/ת ראוי/ה לתפקיד.

  מוטי, יוני ויהודה האם יש להם סיכוי מול מרים?

  2. מכת חושך:
   רוצים לצאת לבילוי בשישי שבת, אז כמו שאתם וודאי יודעים וגם התיירים חווים אין מקומות בילוי פתוחים במרכז העיר בסוף השבוע. ככול הנראה תאלצו לנסוע עד אזור התעשייה או להרחיק לעיר אחרת, משום שבמרכז העיר נתניה הכל סגור.
  -

שטמפפר – בית קפה מסעדה, נתניה

 1. 3. מכת הפקקים: בזמן ששכונות חדשות נבנות ובניינים חדשים קמים ונושקים לשמיים נתיבי התחבורה לא גדלים וכך נוצרים פקקי ענק בשעות הבוקר ביציאה מהשכונות קריית השרון, עיר ימים ופולג. שכונות ישנות יותר סובלות מפקקים ועומסי תנועה קבועים. מאז שנחסמה היציאה צפונה דרך חבצלת כל תושבי צפון ומרכז העיר יוצאים מנתניה רק דרך הכניסה הראשית של העיר, והעומסים בבוקר ארוכים מתמיד.

 שכונת פולג לכיוון היציאה מהעיר (צילום: איתמר רותם)

 1. 4. מכת הפליטים בשוק נתניה: הבטחות רבות ניתנו לשוק נתניה המתחדש, למשל, שמלטשות היהלומים הישנות יהפכו למתחמי הייטק משגשגים. מאז גדשו את המקום פליטים מסודן ואריתריאה ונדמה שאין פתרון טוב למצב שאינו מיטיב עם אף אחד מהצדדים. מחד, השוק לא יכול להתפתח כפי שתוכנן, מאידך, פליטים מוצאים עצמם מתגוררים במבנים שאינם ראויים למגורים.

 בשנים האחרונות גרים במלטשות היהלומים אריתרים בתת תנאים (צילום: צילום: ירון ברנר)

 1. 5. מכת מים: שיטפונות בחורף ובעיות ניקוז, בכל חורף אותה בעיה, פתחי הניקוז לא עומדים בעומס והכבישים הופכים לנחלים. רחוב בארי, רמז ובית ספר יונתן הופכים בעונת החורף לימה אחת גדולה.

 שד בן אבי בכניסה לבית ספר יונתן (צילום: דבי שהר)

 1. 6. מכת הגז: אסדות הגז מביאות איתן מאות מפגינים מאזור הכרמל והשרון -האסדות שצפויות לקום בסמוך לחופי מישור החוף ולהרוס את קו הרקיע המושלם שלנו. הטייקונים מרווחים מספיק ויכולים להזיז את האסדות למעמקי הים, כך שלא יפגעו בבריאות הציבור.

 "כן לגז הטבעי - לא לזיקוק וזיהום" (צילום: גיל נחושתן)

 1. 7. מכת הבניינים המכוערים: נתניה היא עיר של מגדלים, היא מככבת בראש הרשימה של הערים בישראל, וכך זכינו לכמה מגורדי השחקים המכוערים ביותר: מפלצת בטון ענקית במקום הבריכה העירונית שנבנת ברחוב מכנס פינת רחוב דנקנר, פרויקט קורל שנבנה שתי קומות גבוה מדי ועכשיו עומד כאבן שאין לה הופכין וגם מלון איילנד שתקוע באמצע הטיילת הדרומית ומאיים שיום אחד יצוץ למולו אח תאום.

 פרויקט לגון נתניה

 1. 8. מכת הרצל: ברחוב הרצל, אין עצים ואין חניה, כבר חודשים שרחוב נמצא בשיפוצים, אולי בסוף זה יהיה יפה, ככה התכנונים מבטיחים. אך בינתיים: אין צל כי העצים נעקרו לטובת סככות פלדה, אין חניה בשל השיפוצים, והפקקים בכביש המשופץ ארוכים ומעצבנים.

 רחוב הרצל בנתניה בשיפוצים (צילום: עדי ארצי)

 1. 9. מכת פיתוח חוף הים: נתניה התברכה ברצועת החוף הארוכה בארץ (13.5 ק"מ) והיא גם מן היפות שבארץ אבל רצועת החוף הזאת לא מפותחת כלל. אין בתי קפה או מסעדות מעניינות בצמוד לחוף ובכל מקרה בשבת רבות מהן סגורות. הפוטנציאל הגלום בחוף נראה לא ממומש. בנוסף, החניונים דורשים תשלום גם מתושבי העיר, שנדרשים לחנות רחוק או לשלם על מנת ליהנות מרצועת החוף, מישהו גוזר קופון על הטבע.

 

 1. 10. מכת האופניים החשמליים: נערים ומבוגרים מזגזגים בכבישים, עוברים באדום, ונוסעים נגד חוקי התנועה. לרוב הם לא מקפידים להצטייד במחזירי אור או קסדה ובחושך הם כמעט בלתי נראים. תהיה פה תאונה, תהיה עוד אמא בוכה. זה רק עניין של זמן או חינוך.

  אילוסטרציה צילום: עידו ארז