אביעד נולד עם מום לבבי ונפטר בגיל 22 (צילום: באדיבות המשפחה)

צעדה שנייה לכבוד אביעד יצחקוב מנתניה תיערך השנה ביום שישי ה- 25.5, בחוף ארגמן. אביעד נפטר כשהיה בן 22. בחור צעיר, לבבי יפה תואר, שאהב את החיים.

אביעד נולד עם מום נדיר בלב ומאז הוא התמודד עם האתגר הבריאותי, אך לא ויתר לעצמו באף תחום. הוא עשה כל מה שאהב ורצה השתתף בכל פעילות ספורטאי מצטיין, שחיין, מתאמן בקרב מגע וקראטה. אביעד אהב את הים, החברים והמשפחה.

אביעד יצחקוב ז"ל מחובק עם משפחתו (צילום: באדיבות המשפחה)

הוא סיים את בית ספר התיכון במגמה ריאלית-ביולוגית, ותכנן, כמו כולם, להתגייס לצבא. למרות ההתעקשות והבקשות צה"ל לא הסכים לגייס אותו בגלל מצבו הרפואי. כשהבין שהחלום להתגייס ולשרת את המדינה לצד חבריו לא יתגשם, עבר אביעד לתכנית ב', והתחיל לעבוד בבורסת היהלומים בעסק המשפחתי.  

הוא עבר קורס גמולוגיה והתמחה בייצור. בתוך חודשים ספורים הצליח אביעד להגיע להישגים מרשימים, ולשבות את לבם של כל מי שעבדו אתו. לאחר שהתחיל לעבוד, החל מבצע צוק איתן, ואחד מחבריו של אביעד נפצע. כבן לאבא ששירת שנים בצבא קבע, אביעד לא הצליח להשלים עם העובדה שמשפחתו וחבריו מגויסים והוא לא.

כדי לתת כתף ולתרום למדינה ולחברה, אביעד החליט לעזוב בינתיים את העבודה להתחיל בשרות לאומי את השרות שלו עשה בכפר הנוער ויצו" ניר העמק" לנוער בסיכון. זו הייתה שנה משמעותית עבורו – הוא למד לימד ועבד עם בני נוער, אהב את המקום, ואנשי הצוות והנוער אהבו אותו מאד.

אביעד יצחקוב  ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

 כיום במסגרת פרויקט התנדבותי ב"ניר העמק" התחילה תוכנית שנתית להרמת מרכז אביעד לזכרו, במקום שהיה יושב לדבר עם הנערים שנת השרות הסתיימה ואביעד הציב לפניו שתי מטרות: לחזור לעבודה וללימודים ולהצליח. אכן אביעד חזר לעבודה, היה נחוש להצליח, ללמוד, לצמוח. ניסה בכל כוחו להשיג כל מטרה שהציב לעצמו. העקשנות הזו לוותה תמיד בחיוך, ברצון לעזור ולתת.

באחד הימים, בספטמבר 2016, כשיצא לשחייה, הרגיש אביעד קושי. הלב אותת לו. לאחר בדיקה קפדנית במכון הלב, והתייעצות עם רופאים וקרדיולוגים הוחלט על ניתוח לב להחלפת מסתם. אביעד יצא אליו אופטימי ואמיץ עם המון תכניות לעתיד וחלומות להגשים, הניתוח עבר בהצלחה, אבל שעות ספורות לאחר מכן החלה הידרדרות במצבו (קריסת מערכות).

אביעד יצחקוב  ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

הרופאים נאבקו על חייו, אך פחות משבוע לאחר הניתוח, הם נאלצו להכריז על מותו. אביעד ניפטר בא' באדר תשע"ז 27.2.2017 . אביעד הותיר אחריו הורים ארתור ונלי ואת האחיות דנה חן ורוני, המומים וכואבים.

השנה, בתאריך 25/5/18, ביום שישי, "שביל אביעד- 2018" יוצא לדרך. זו השנה השנייה בה מתקיימת הצעדה. "הרבה אנשים רוצים להגיע ויש היענות גבוהה. באים חברים ומשפחה מהבית ספר והמקום בו שירת", מספרת נלי, אמו, "בשנה שעברה הגיעו יותר ממאה אנשים וגם השנה אנחנו צופים מספר דומה. חשוב לי להנציח אותו כל שנה על הדברים הטובים שהוא עשה, והוא עשה הרבה".

התכנסות והתארגנות בשעה 09:30. יציאה בשעה 10:00 מחוף ארגמן נתניה. צועדים לאורך הטיילת והים. תהיה נקודת עצירה באמצע המסלול לשם מנוחה והתרעננות. הצעדה צפויה להסתיים בשעות הצהריים המוקדמות. הציבור מוזמן.