בגיל 11, ממש רגע לפני שהתחיל את כיתה ו', נפגע שגיב (שם בדוי) ממושב אודים בתאונה בתל אביב. "הייתי עם האחים התאומים שלי ביום כיף בתל אביב, התכנון היה לנסוע לשוק הפשפשים. אבא חנה לידינו והשגיח עלינו, ובדיוק כשבאתי להסתובב ראיתי מכונית שדוהרת לעברי". הוא מספר.

שגיב נפצע קשות, ונאלצו לכרות את רגלו הימנית. הוא היה מעל חודש באשפוז ועבר מעל לשנה של שיקום עם רגל תותבת. כעת, משרת שגיב בחיל המודיעין. ביום העצמאות ה70 של מדינת ישראל, הוא קיבל את אות הצטיינות הנשיא המוערך והמכובד.

"בהתחלה היה מאוד קשה לקלוט את המצב, הייתי מאוד מבוהל", מסביר שגיב. "המשפחה תמכה בי מאוד, חברים מהכיתה היו מגיעים כל יום". הוא לא וויתר לרגע, חזר לבית ספר כרגיל וצמצם את הפער שנוצר.

סמל שגיב (צילום: דובר צה"ל)

הוא למד אלקטרוניקה ומחשבים, ולאחר שסיים את כיתה י"ב החליט להמשיך ולמד עוד שנתיים במכללה, את אותו התחום. לאחר מיונים, התקבל לאגף המודיעין לתפקיד נחשב ביותר.

"אחד הרגעים שהכי זכורים לי מהשירות", הוא אומר, "הוא מבצע שעשינו עם כוחות בשטח. לקחנו בו חלק תוך כדי שאני מעביר אינפורמציה ישירות לכוחות. כשהגיע הזמן שלי ללכת, רציתי להישאר מעבר למשמרת שלי, לוודא שהכול ילך כמו שצריך. המבצע הסתיים בהצלחה, וראיתי את הכותרות בחדשות על הצלחת המבצע, הרגשתי סיפוק אדיר, שמחתי לקחת חלק בדבר כזה מדהים".

על ההצטיינות מספר שגיב כי את ההודעה קיבל מראש המדור שלו. "קיבלתי טלפון ומאוד התרגשתי. התקשרתי קודם לספר להורים שלי, שגם מאוד התרגשו. הם אמרו לי שהם מאוד גאים בי על הדרך הצבאית שאני עושה, זאת הייתה חוויה מאוד מיוחדת".

"ההתנדבות הייתה בשבילי מובנת מאליו, גם כשהיו קשיים בדרך". שגיב מוסר למתנדבים. "תתנדבו, ואל תרימו ידיים. זאת חוויה בלתי נשכחת, אתה מכיר אנשים וצובר חוויות לכל החיים, והכי חשוב זה שאתה תורם למולדת".