דנה ויינשטיין אורן (צילום: מיכל בנדק)

דנה ויינשטיין אורן (33), מנחת סדנאות במשך שנתיים, התחילה את דרכה דווקא במסיבות רווקות שונות ומשם התחילה להנחות סדנאות אישיות בעיר ובכל הארץ.

היום היא גם מעבירה הרצאות בנושא ומאמנת מיניות מוסמכת באופן אישי וזוגי. "כל החיים התעסקתי במיניות ובזוגיות", מספרת ויינשטיין. "תמיד דיברתי על הנושא והיו באים להתייעץ איתי גם על זוגיות וגם על מיניות".

(צילום: pexels)

באילו בעיות נפוצות את נתקלת לרוב?

"אצל גברים זה שפיכה מוקדמת, שבדרך כלל קשורה לקושי רגשי מסוים, ואצל נשים יש המון שלא מצליחות להגיע לאורגזמה או סובלות מחשק מיני נמוך. נתקלתי גם בזוגות שזה קורה הפוך, ולאישה היה יותר חשק מיני, והסיבה היא שהחשק המיני מתקשר בעיקר לחינוך מהבית והסביבה, ומה שאנחנו מספרים לעצמנו על מיניות, מאשר למגדר שלנו".

איך מתאמנים במיניות?

"הרבה מהאימון הוא קוגניטיבי. יש במדינה שלנו טאבו מסוים על נושא המיניות. לכן הרבה אנשים סוחבים דילמות ובעיות במיניות, ולא מדברים על זה עם אף אחד. וברגע שמתחילים לדבר על זה, זה מאוד משחרר ויוצר פתיחות מינית".

דנה ויינשטיין אורן (צילום: מיכל בנדק)

איזה קושי את חווית במיניות?
"אחת ההתמחויות שלי זה אורגזמות. אבל אני עצמי לא הצלחתי לחוות אורגזמה עד גיל 23. כול מי שהיה סביבי באותה תקופה ידע על זה, התייעצתי עם מטפלים שונים ולא היה אז שפע באינטרנט כמו שיש היום, ומה שבסופו של דבר עזר לי להתגבר על זה היה דווקא עניין של תחושה והרגשה, ולא ידע. ברגע שהצלחתי להתמקד אך ורק במגע ובתחושה, זה קרה".

(צילום: pexels)

חמשת הטיפים פרקטיים - לעונג הבא

טיפ ראשון: גלו אזורים ארוגניים חדשים

אתם הולכים לצאת מופתעים מהטיפ הזה. לכל אדם יש אזורים שיותר רגישים אצלו. זה יכול להיות צוואר, אוזניים, פטמה, גב תחתון, ברך או אפילו בוהן ברגל, ויש הרבה יותר מזה. אל תתביישו לבקש מהפרטנר להתמקד באזור מסוים בגוף שמגרה אתכם. ברגע שהגירוי יתחיל לעבוד, בכדי להעצים את האורגזמה והסקס עצמו, התמקדו באזור הארוגני מבחינה תחושתית, ואל תעברו לאזור אחר כמו שלרוב קורה.

טיפ שני: התמקדו יותר במשחק המקדים

קחו את הזמן ותבינו שמערכת העוררות המינית של האישה עובדת אחרת. אם לא מגרים את הראש אז כבר במשחק המקדים אנחנו מפריעות לעצמנו ליהנות. תלמדו להכיר את עצמכם יותר טוב,  תתחילו לאונן ולדעת מה מענג אתכם. הסקס שיגיע אחרי זה כבר יהיה הרבה יותר טוב.

טיפ שלישי: תהיו בתוך הרגע

התרכזו במגע, בתחושות ובמה שעושה לכם נעים. אין טעם להתכונן יותר מידי מראש או לנחש מה הולך לקרות בסקס, אלא להתמקד בדרך ובמה שקורה ברגע זה. אי אפשר לצפות איך זה יגמר, לכן כדאי להיות בתוך ברגע עצמו, לא להגיע עם מטענים קודמים ולהיות פתוחים למה שהגוף והפרטנר/ית יכולים להציע.

טיפ רביעי: דברו על מיניות

התחילו לקרא יותר על הנושא, אם זה ספרים ארוטיים, הרצאות מיניות, קבוצות בפייסבוק וכולי. הישארו חשופים לא רק למה שאתם חווים באופן אישי, אלא גם לסיפורים של אחרים שאפשר להזדהות איתם ויכולים לגרום לכם לפעול אחרת. זה ילמד אתכם שסקס לא חייב להיות מושלם, ויש עליות וירידות לכולם.

מה לגבי צפייה בפורנו, האם היא יכולה להיות פתרון טוב להעלאת החשק המיני?

"פורנו רגיל נורא מתמקד באקט עצמו", אומרת ויינשטיין. "אין שם גבר שיורד לאישה כמעט, ומתמקדים רק בחדירה. הרבה חושבים בעקבות זה שזה העיקר בסקס וזה ממש לא נכון, כי אפשר וצריך ליהנות גם מהדרך. בנוסף, בפורנו מציגים את הגברים עם איבר מין גדול מאוד, או שעושים קלואוז אפ שמייצר אשליה מסוימת, והרבה גברים סובלים מחוסר ביטחון בעקבות זה כי הם חושבים שאיבר המין שלהם נחשב קטן".

טיפ חמישי: החמיאו לבן או בת הזוג שלכם

אם אתם זוג שיוצא הרבה זמן ביחד והחשק המיני יורד, זה נוצר לרוב מאיכות התקשורת בניכם. אם אין תקשורת טובה, זה מתבטא גם במיטה. אפשר לשפר תקשורת בדרכים פשוטות, אחת מהן היא להשתדל לפרגן ולהחמיא יותר אחד לשני. יש הרבה זוגות שחיים את המשימות היומיומיות, מבקרים את בן או בת הזוג ומנהלים אותם. זה הרבה פעמים יוצר ריחוק, ומספיק להחמיא במשהו קטן, גם אם אחד הצדדים רק מתחיל את הצעד, זה ישר משפיע על הצד השני, מייצר אווירה טובה בבית וכמובן גם מעורר את החשק המיני.