חנות העיצוב "לוז דיזיין", המשתרעת על פני עשרות מטרים בקניון M הדרך בכפר ויתקין, נמצאת בבעלותו של אבי ילוז, המתפעל אותה ביחד עם אשתו כבר 22 שנה. לתחום עיצוב הבית הגיע כמעט במקרה. בשנת 1988 יצא ילוז למשלחת של מכון התקנים אל הודו, על מנת לייצג את ישראל ולבחון דרכי מסחר משותפים. במהלך הביקור, הוא נגלה אל שפע עצום של פריטי עיצוב מיוחדים, מה שגרם לו לפתוח את החנות הראשונה בכפר ויתקין. לפני 11 שנה, כאשר העסק התחיל לגדול, עבר אל מקום משכנו הנוכחי בקניון M הדרך, והיום הוא מחזיק מגוון עצום של פריטי עיצוב לבית - החל מרהיטים, שידות, קונסולות, שולחנות, ספות וכורסאות ועד למנורות, מראות ופריטי נוי משלימים.

לוז דיזיין. יח"צ
ייצור בהתאמה אישית

"לוז דיזיין עיצוב רהיטים" מתמחה לא רק ביבוא של פריטים מן המזרח ומאירופה, אלא גם משווקת מוצרים ישראלים ומייצרת פריטים בהתאמה אישית. "היום אני מסוגל לספק ללקוח את כל פריטי הריהוט והעיצוב לבית, מ א' ועד ת', תוך ייצור של פריטים המותאמים בדיוק לסגנון העיצוב ולגודל הנדרש", אומר ילוז. "אם בעבר יכולתי רק לשווק רהיטים, היום אני כבר מייצר אותם ומאפשר ללקוחות שלי, בין אם פרטיים ובין אם מעצבים, את כל המוצרים לבית, תוך מתן דגש על איכות ומקוריות".

עיצוב כמו אוויר לנשימה, לוז דיזיין. יח"צ
בכל שנה נוסע ילוז אל תערוכות עיצוב ברחבי העולם, ומה שהתחיל כעסק לשיווק ומכירה, הפך מהר מאוד לסגנון חיים. "אני נושם עיצוב, מתעורר עם עיצוב והולך לישון עם עיצוב", מספר ילוז. "הראש שלי עסוק 24 שעות ביממה בטקסטורות, בדים, חומרי גלם. אני כל הזמן מחפש איך אפשר לחדש ללקוח הישראלי ואיך אפשר להביא את הטרנדים החמים ביותר".
הקולקציות המוצגות בחנות במהלך השנה משתנות בכל עת, בהתאם למגמות העיצוב והטרנדים המובילים בעולם. בחלל התצוגה אפשר למצוא רהיטים בעיצוב מודרני לצד רהיטים בעלי עיצוב אלגנטי וקלאסי. כל הרהיטים מיוצרים בנגריית הבית והם תוצרת כחול-לבן. ללקוחות, ניתנת האפשרות לבחור את העיצוב על פי הצרכים שלהם, הן מבחינת סגנון העיצוב, הגודל וכמובן הגימור הסופי, הטקסטיל ועוד. פריטי הדקורציה שנבחרים בקפידה מיובאים מכל רחבי העולם, מסין.

לוז דיזיין. יח"צ
"בחנות שלנו אפשר למצוא הכל" אומר ילוז. "כל מי שמעצב בית או דירה, משדרג או משנה יכול לקנות ולהזמין אצלנו את כל פריטי הריהוט והעיצוב, החל מספות ומזנונים ועד לשטיחים, מראות או גופי תאורה. האיכות שלנו היא כבר שם דבר ולכן היום אני משרת לקוחות מכל רחבי הארץ, חלקם מעצבים מוכרים שאני עובד איתם כבר שנים".


ליווי צמוד

חלק מהשירות המיוחד שאפשר למצוא בלוז דיזיין הינו ליווי מלא מבחינת תהליך העיצוב, כך שניתן להזמין את הפריטים על פי התאמה מלאה וגם ליהנות משינוע והרכבה של הפריטים לכל מקום ברחבי הארץ. "אני אוהב לשרת ולעצב, זה מה שמניע אותי כבר שנים וזו הסיבה שיש לי לקוחות נאמנים שיודעים שאצלי אפשר למצוא לא רק את הפריטים המיוחדים ביותר, אלא גם את הפריטים האיכותיים ביותר. בסופו של יום, אני נהנה לראות אנשים מאושרים בבתים מעוצבים" מוסיף ילוז.

לוז דיזיין. יח"צ
"מה שמעניין אותי היום הוא להמשיך להיות רלוונטי ולהביא לאנשים עיצוב נכון, עדכני ומיוחד. אני רודף אחרי שינויים עיצוביים, אני חי עיצוב ונושם עיצוב ומנסה להמשיך ולהיות מקורי כמה שיותר".

לוז דיזיין, קניון M הדרך (על כביש החוף, סמוך למכמורת), 09-8665590.