שרלין ופרידריך ביחד עם מרים נופך מוזס | צילום: אביגיל עוזי

אחרי תקופה לא קצרה, הוכרזו היום (26.3) "מלכת היופי של ישראל" ונערת ישראל" לשנת 2019. בתואר הנחשק זכתה סלע שרלין מבית יצחק שבאיזור נתניה. 

יו"ר חבר השופטים מרים נופך מוזס העורכת האחראית של מגזין "לאשה", הכתירה את הזוכות בתחרות הנערכת זאת השנה ה-70 מטעם "לאשה".

לשלב חצי הגמר העפילו ארבע מועמדות: סלע שרלין, ליאור כהן, ענבר מוסקוביץ ואוליאנה פרידריך ומתוכן נבחרו הזוכות.

סלע שרלין, בת 22, מבית יצחק היא כאמור "מלכת היופי של ישראל" לשנת 2019. במהלך שנת המלכות היא תייצג את ישראל בתחרות "מיס יוניברס". 

שרלין נולדה בבוסטון בזמן שהוריה למדו שם רפואת שיניים. הם קראו לה סלע בהשראת שמו של בנו של מאיר הר ציון. כשהייתה בת שנה הם חזרו לישראל.

היא למדה במגמות ריאליות בכיתת "מופת" וסיימה בהצטיינות. מגיל 12 ועד הגיוס התחרתה בטריאתלון בארץ ובחו"ל וזכתה באליפות אירופה לקבוצות גיל 16-19.

את השירות הצבאי היא החלה בקורס טיס והמשיכה כלוחמת ביחידה מסווגת. אחרי השחרור טיילה בדרום אמריקה וכיום היא עובדת בפרויקטים של "רפאל" המפתחת מערכות לחימה מתקדמות בתחומים בהם עסקה בצבא.

שרלין ופרידריך | צילום: אביגיל עוזי

היא מתאמנת 6 ימים בשבוע. את המרתון האחרון שלה היא סיימה בתוצאה של 4:31 שעות. ספורט עבורה הוא דרך חיים.

נערת ישראל 2019: אוליאנה פרידריך, בת 22 מפתח-תקווה

אוליאנה נולדה בבלרוס, כשהייתה בת שנתיים עלתה עם הוריה ואחותה לכרמיאל. בילדותה הייתה מבודדת חברתית בגלל משקל יתר. בהמשך צמחה לגובה ורקדה היפ הופ במשך שש שנים.  היא החלה לעבוד מגיל 13 כמלצרית וכדוגמנית כדי לעזור בפרנסת הבית לאחר גירושי הוריה. יש לה אחיין בן 12 שנולד לאחותה הגדולה ואומץ על ידי אמה כשהיה בן מספר חודשים. כשהתגייסה לצבא היא ביקשה להמשיך לעבוד כדי לעזור בבית שכן אמה סבלה מפריצת דיסק ולא יכלה לעבוד. וכך היא שירתה בצבא ועבדה בשתי עבודות במקביל, למרות הקשיים החליטה לצאת לקורס קצינים ושובצה בגדוד חי"ר של הנח"ל וכיום היא משרתת במילואים. היא מתגוררת בפתח תקווה עם בן זוגה ובמקביל לדוגמנות נכנסה להכשרה הניהולית בקבוצת "פוקס". זאת הפעם השלישית בה נרשמה לתחרות והשנה היה לה את האומץ גם להגיע למיונים עצמם.