המבורגר  (צילום: חן זמיר)

היום (ג', 28.5) מצויין ברחבי העולם יום ההמבורגר הבינלאומי. למי שלא ידע, 60% מהכריכים שנמכרים בעולם הם המבורגר וגם בנתניה והסביבה יש לנו כמה וכמה כאלה, ובאיזור עומדים לחגוג ובגדול. לרגל כך, אספנו עבורכם שלושה המבורגרים ששווים ביס.

החדש והחדיש

דובי שטיינברג, האב של אלבמה ו B12החליט שהגיע הזמן להחזיר אהבה ישנה. עוד שימיה הראשונים של אלבמה ההמבורגר המעושן היה מהבשרים האהובים אליו, אבל הקהל שהגיע למסעדה העדיף בקונספט שהציעה בשרים אחרים. כעבור חמש שנים דובי מכר את אלבמה והלך לשוט ביאכטה שלו שלוש שנים, ואז חזר והקים את B12, אחרי שמכר אותה חזר ליאכטה שלו ומשם עגן באזור התעשיה החדש בנתניה לנתנבורג החדשה שרק עכשיו ירדו ממנה הניילונים. הוא מציע המבורגר מעושן, כשדרך העשייה היא שיפוד הבשר בתוך מעשנה מהשעה 9 בבוקר ועד 12. את ההמבורגר שמוגש עם כרוב כבוש ופולים ניתן לרכוש במכונת שתיה, כשהשיטה היא קניית שתיה במחיר46- 69 ₪ וקבלת ההמבורגר במתנה.

על הבחירה בפול במקום צ'יפס הוא אומר: "אני לא אוהב שמן, לא בשר משומן מדי ולא צ'יפס שמשמן את המטבח ואת המנה. שיטת העישון של הבשר משבלת אותו מכל הצדדים עם פחות שמן".

מה עוד? הוא קרא למקום נתניבורגר, כי כמו שמהמבורג יצא הבשורה להמבורג הצלוי, הוא מאמין שמנתניה תצא הבשורה להמבורגר מעושן משופד.

כתובת: גיבורי ישראל 34.

 נתנבורגר. צילום עצמי

המושחת והחד פעמי

יומנגס נחשב למוסד ההמבורגרים מוגזמים ומושחתים. ההמבורגרים ביומנגס נקראים על שם מדינות, והם שואבים את טעמם מהמטבחים המקומיים. לקראת יום ההמבורגר הבין לאומי משיקה רשת יומנגס 3 המבורגרים חדשים בטעמים אקסטרימיים וייחודיים-

המבורגר "אירי" – תערובת של בשר בקר ושומן חזיר טחונים עם צ'אנקים של גבינת צ'דר מיושנת. מגיע עם 'טופינג' של שעועית אפויה, בוטנים ממולחים וריבת בייקון. מחיר- 72 ₪ (המבורגר 220 גרם+350 גרם צ'יפס).  

המבורגר "נורווגי"- תערובת של בשר בקר, הודו ואווז טחונים עם קשיו, חרדל דיז'ון ופטריות פורטובלו. מגיע עם 'טופינג' של סלמון מעושן וריבת פטל. מחיר- 72 ₪ (המבורגר 220 גרם+350 גרם צ'יפס).  

המבורגר "קרואטי" – תערובת של בשר בקר וליה טחון עם עגבניות מיובשות, פרמז'ן וצנוברים מגיע עם פלפל שרי ממולא בגבינות. מחיר- 74 ₪ (המבורגר220 גרם+350 גרם צ'יפס).  

לצד הטעמים החדשים, תצא הרשת במבצע מיוחד לכבוד יום ההמבורגר הבינלאומי: כל לקוח אשר יזמין ביום זה (28.5.19) מנת המבורגר בישיבה במסעדה ו/או באמצעות משלוח או TA, יזכה בכרטיס גירוד עם שלל הטבות ומתנות מפנקות, וביניהן: מנת SHARING  לבחירה, מנת המבורגר, בירת יומנגס ועוד.  

*מימוש ההטבה בין ה- 29.5-7.6 במסעדה בלבד.

המבורגר נורווגי של יומנגס | צילום תומר בורמד

על בחירת המנות שנכנסות כעת לתפריט, אחראים לא אחרים מאשר קליקת החברים של יומנגס- חברי "השמנמן המתמיד", וזאת בעקבות סדרת אירועי "כל הקודם טועם" שערכה הרשת בסניפיה ברחבי הארץ. במסגרת האירועים הנ"ל, הוצעו לחברי הקליקה מנות חדשניות, מסקרנות וייחודיות שלא קיימות בתפריט ,וכל זאת במטרה להעניק להם את זכות הבחירה וההשפעה מאילו מהמנות יזכו ליהנות כלל לקוחות הרשת ביום ההמבורגר הבינלאומי ובכלל.

סניפים: ברופין, כפר סבא

הטבעוני והמיוחד

יום ההמבורגר הבינלאומי הוא לא לאוכלי הבשר בלבד, וגם טבעונים יכולים לחגוג אותו.  מי שהרימו את הכפפה לרגל הם רשת מסעדות ההמבורגרים אגדיר שמציעה ספיישל המבורגר טבעוני 180 גר', פטריות פורטובלו ושמפיניון, חסה, עגבניה, בצל ירוק, מלפפון חמוץ ואיולי טבעוני בעלות של 49 ₪.

סניף נתנייתי במתחם הסוהו.

ההמבורגר של אגאדיר | צילום: שירות מיינט