2018 אוטוטו מסתיימת ואיתה גם מאות אלפי סיפורים שפורסמו השנה בכלי התקשורת ורשתות המדיה. גם כאן אצלנו במיינט, פרסמנו אינספור כתבות, ידיעות חדשותיות ומגזיניות ומה לא.

בעוד הרבה כתבות זוכות לתהודה גבוהה, יש סיפורים מעניינים או טובים שפחות זכו לתהילה ולעין קוראת ואולי שווה לתת להן הזדמנות נוספת. זה בדיוק הזמן.

  1. "זה עסק לא רווחי"

ב-11.3 פרסמנו כי סניף הדואר ברחוב זלמן שניאור בנתניה נסגר, ותושבי שכונת קריית נורדאו נותרו ללא מענה. הזכיין אילן יעקבי הסביר ל'מיינט נתניה' מדוע החליט לסגור את הסניף ששרת אלפי תושבים. "אני עובד עצמאי, והדואר לא גוף רווחי וקשה מאוד לעשות קישור בין עצמאי ובין גוף שאמור לתת שירות לציבור. במקום הדואר אפתח שוב חנות טמבור, שכבר הייתה לי לפני שנפתח הסניף", אמר. 

סניף הדואר שנסגר. "החלטתי שהספיק לי" אומר הזכיין (צילום: אסף פרידמן)

  1. הטיול הסגול

קצת לפני הסיפור הקודם, ב-25.2, חורף 2018, פרסמה עדי ארצי על פרח אירוס הארגמן, שהקדים את פריחתו אז בשמורת האירוסים. הטיול זכה לאהדה בקרב הקוראים, אבל נשאר כהמלצה בלבד. זה הזמן לנער ממנו את האבק והוא אפילו מתקשר לעונת החורף בה אנו נמצאים. ויש גם הסבר על הפרח. הקליקו לכתבה.

אליה מדגמנת את פריחת האירוסים (צילום: עיריית נתניה)

  1. המלשן משכונת רסקו

שנתיים לאחר שנסגרה, נפרצה דרך פיראטית בין נתניה דרך שושנת העמקים (רסקו) לחבצלת השרון. הסיפור פורסם בסוף 2017 בואכה 2018, זכה לתהודה מסוימת אך היה הרבה יותר משמעותי עבור התושבים באיזור ולא רק הם. תושב שתיעד את הפרצה אז והעביר ביקורת ("מדובר בעבירה על החוק") חטף אש מתושבים אחרים: "אנחנו כלואים. למה להיות מלשן?".

  1. "עלול לאבד את עינו"

לקראת פורים (21.2.18) פרסמנו את הסיפור במסגרתו נפצע קשה נער בחזיזים, בעת משחק. הפציעה הקשה הביאה את ראייתו של הנער עד לכדי סכנה ממשית. הסיפור החריג, בעיקר בגלל הפציעה החמורה, קצת לא קיבל את החשיפה הראויה לו ואנחנו חוזרים אליו – גם במבט אל עבר הפורים הקרוב.

המחשה: shutterstock

  1. הביס המנצח

בסוף חודש מאי הבאנו לכם את 6 המקומות בהם אוכלים המבורגר שאסור לכם לפספס בנתניה. עדי ארצי טעמה וחזרה כדי לכתוב. הכתבה הזו דווקא לא הייתה כישלון, אבל יחסית ל-357 הקליקים לה זכתה, היינו אומרים שאפשר להיות מאוכזבים והיא בהחלט עברה לכם מתחת לראדר. זה הזמן להשלים פערים.

המבורגר טלה ואנטריקוט עם תוספת ביצת עין - המבורגריית טקסס (צילום: עדי ארצי)

וכדאי לסגור את הפינה: חמשת הכתבות הכי נקראות השנה במיינט נתניה:

1. הילד אושפז בלניאדו וקדח מחום בשבת, לאב נאמר: "חכה שהאחות הערבייה תתפנה" (מעל 27 אלף כניסות)

נדב ובנו בבית החולים לניאדו (צילום: פרטי)

2. סיפור משעיר: הילדה מנתניה שכובשת את העולם (מעל 24 אלף כניסות)

3. בשורה משמחת לשנת 2018 לנוסעי הרכבת בנתניה ובית יהושע (מעל 22 אלף כניסות)

4. מזל טוב: בת 7 חודשים קיבלה דו"ח מעיריית נתניה (מעל 19 אלף כניסות)

5. כך הצליח 'גוגל מפות' לזכות קשישה בת 80 מנתניה במעל 90 אלף שקל (מעל 18 אלף כניסות)