רותם ברשישת מנתניה בסך הכל בן 23 אבל כבר הספיק לעשות מהפך בחייו ולהגשים כמה חלומות, אחד מהם הוגשם בדיוק לפני כמה ימים.

בוקר אחד, לפני כשנתיים כאשר השתחרר מהצבא במשקל 95 ק"ג, הביט במראה והחליט לעשות שינוי בחייו. "לאחר שהסתכלתי על עצמי במראה פשוט רציתי לעשות שינוי. לא האמנתי שזה אני מול המראה ולא הרגשתי שלם עם המראה הזה, הרגשתי אפילו קצת חסר ביטחון", סיפר השבוע ברשישת על תחילת המהפך בחייו. בדיוק באותו הזמן אחיו הציע נישואין וברשישת הבטיח לעצמו שהוא מגיע לחתונה 25 קילו פחות. הבטיח וקיים.

רותם ברשישת בשיא משקלו (מימין) וכיום. החליט לעשות שינוי | צילום: אלבום פרטי, יח"צ

הוא החל לרוץ. גמע מרחקים ארוכים מדי יום ובמקביל נרשם למכון כושר. עבד קשה עד שכבש את המטרה שהציב לעצמו. "המראה החדש והפידבקים שקיבלתי מהסביבה דרבנו אותי יותר וככל שהתקדמתי הצבתי לעצמי עוד ועוד מטרות כדי לעלות ברמה ולהתקדם", נזכר השבוע ברשישת בתחילת הדרך. 

כעבור מספר חודשים, לאחר שצבר מספיק ידע, הגשים חלום ילדות נוסף, כאשר הפך את התחביב למקצוע ומונה למאמן במכון הכושר "פרופיט" נתניה. "להיות מדריך בחדר כושר זה כיף ומאתגר כאחד. האווירה בסניף שלנו הממוקם על הים היא תוססת וצעירה ולצד זה קיים האתגר הגדול ללוות את לקוחות הסניף באופן יומיומי ולראות כיצד הם כובשים כל פעם יעד חדש".

כיום הוא לומד תזונה כדי להעשיר את הידע ולסייע במסגרת תפקידו כמאמן הן באימונים אישיים והן כמאמן בקבוצות למתאמנים תחתיו לעשות את המהפך שהוא עשה, להאמין בעצמם ולהגשים את היעדים שהציבו. "אני לוקח כל אימון ברצינות שיא וחשוב לי להסביר למתאמנים את החשיבות של ההתמדה באימונים וכמובן התזונה ואם צריך אני נותן את הדוגמא האישית שלי".

ביום שלישי האחרון כבש עוד יעד במסע כאשר השתתף בשבוע הראשון של האודישנים לקראת העונה השנייה של "נינג'ה ישראל" שהפכה כבר לאחר עונה אחת בלבד לאחת התכניות הפופולאריות על המסך. "המטרה של ההשתתפות בתכנית הייתה בעיקר כדי להוכיח לעצמי ולאחרים שכמותי שאפשר לעשות הכל. לצערי אני עדיין לא יכול לשתף אם עברתי את מסלול המכשולים או לא, את זה נראה בעונת השידורים הקרובה".