במחלקת הנוער של מכבי נתניה העבירו השבוע הילוך בכל הנוגע למינוי מאמנים לקבוצות הנוער ונערים ב' של המועדון. לאחר לבטים במשך כמה שבועות, ולא מעט שמות שעלו וירדו בחודש האחרון כמועמדים לאייש את משרת מאמן קבוצת הנוער, החליט המנכ"ל ניב גולדשטיין למנות את גילי לבנדה.

לבנדה. היישר מליגת העל | צילום: עוז מועלם

המאמן החדש מונה כמחליפו של יוסי טוויל, שחזר לקבוצת נערים א'. כחלק מהמדיניות של המועדון, ומהלקחים שהופקו מהשנתיים האחרונות, המאמן בן ה-46 חתם בקבוצה לעונה אחת, עם אופציה לעונה נוספת.

לבנדה זכור בעיקר מהעונות האחרונות שבהן שימש כעוזר מאמן בכמה קבוצות בליגת העל: במכבי חיפה שימש כעוזרו של המאמן הסרבי אלכסנדר סטויאנוביץ', בבית"ר ירושלים עבד לצִדָם של שרון מימר ושל בני בן זקן, ובעונה האחרונה עבד עם תומר קשטן בקריית שמונה. את העונה החולפת התחיל לבנדה כמאמן ראשי בהפועל איכסל בליגה הלאומית, וממנה התפטר לאחר חמישה מחזורים בלבד, כשהקבוצה הייתה במקום האחרון ובלי נקודות.

את הניסיון של לבנדה במחלקות נוער הוא צבר בתחילה בהפועל פתח תקוה, המועדון של עיר הולדתו שבו עבד במשך כמה עונות. לאחר מכן עבר למכבי חיפה, שם אימן במחלקת הנוער במשך תשע שנים. בעונת 2011/12 שימש לבנדה כמאמן ראשי של קבוצת הנוער של הירוקים, והוביל אותה למקום השני ולגמר הגביע.

עם מינויו לתפקיד מאמן הנוער של נתניה, אמר לבנדה לאתר הרשמי של המועדון: "אני גאה להצטרף היום למשפחת מכבי נתניה. אעשה ככל שביכולתי ובעזרת הניסיון שצברתי, עם כל הצוות יחד, כדי לקדם את הדור הבא של מכבי נתניה".

לבנדה מגיע לקבוצת הנוער, לאחר שזו עברה טלטלה גדולה בעונה האחרונה, גם על הקווים וגם במישור המקצועי, כשהסתבכה במאבקי התחתית והייתה חלק מהם עד למחזור הסיום של הליגה. באוגוסט צפויה קבוצת הנוער לצאת למחנה אימונים בסופיה בירת בולגריה, כשאליה יצטרפו קבוצות נערים א' ונערים ב'.

בשבוע שעבר נפתרה גם סאגת זהות המאמן הבא של קבוצת נערים ב', כשמשחק הכיסאות בין מאמני נתניה וטוברוק נמשך, ולתפקיד מונה נתי עזריה, לאחר שלוש שנים בטוברוק. עזריה שימש בטוברוק כמאמן קבוצת נערים ב', וכן כעוזרו של בני לם בקבוצת הנוער. בנתניה רצו את עזריה כבר לפני שנתיים, והשבוע כאמור, הוא סגר מעגל, חצה את הכביש ושב למועדון נעוריו.