מחר, יום שני המריאה מכבי נתניה לפולין, שם היא תקיים את מחנה האימונים שלה לקראת פתיחת עונת 2017/18 בליגת העל בעוד כחודש.

כמו כל קבוצה שחוזרת מהליגה השנייה לליגה הבכירה, גם בנתניה יש לא מעט פנים חדשות של שחקנים שהגיעו כדי לחזק ולשדרג את הסגל. אחד מאותם עשרת השחקנים שהצטרפו הקיץ לנתניה, הוא המגן השמאלי בן צעירי, שהגיע מבני יהודה.

צעירי. "אני כבר מת שהעונה תתחיל"

אחי המליץ

צעירי (25), שבחודשים האחרונים של העונה האחרונה כמעט ולא ראה דשא בבני יהודה, הבין שמבחינתו הגיע הזמן לעזוב את הבית מבלי להביט לאחור.

המגן השמאלי של הכתומים סומן על ידי הצוות המקצועי של מכבי נתניה עוד בשלהי העונה הקודמת, כשאלה הבינו שעם כל הכבוד לקובי מור, בליגת העל הם יצטרכו מגן הרבה יותר מנוסה, שמכיר את היטב את הליגה.  

"אני מרגיש ממש טוב בנתניה", אומר צעירי השבוע. "זה מועדון משפחתי, ויש כאן תנאים טובים מאוד. אין הרבה מועדונים בארץ עם מתקן אימונים כמו שיש בנתניה. כרגע עדיין מוקדם לקבוע, אבל אני מרגיש שהולכת להיות לנו קבוצה טובה. זה לא יקרה ברגע, אלא צעד אחר צעד, אבל אני מאמין שנעשה עונה טובה".

מה הביא אותך דווקא למכבי נתניה?
"למען האמת היו לי שתי הצעות נוספות מקבוצות בליגת העל, אבל ראיתי בנתניה את ההזדמנות הטובה ביותר בשבילי. זאת קבוצה עם קהל גדול וצוות מקצועי מצוין ששמעתי עליו רק דברים טובים".

אחיך לירוי שיחק אצל דראפיץ' וברדה בבית"ר ירושלים. התייעצת איתו לפני החתימה בנתניה?
"ברור. אחי המליץ לי להגיע לקבוצה שהם מאמנים. הוא סיפר לי המון על סלובו ושי, ואמר שהוא מאמין שהם יכולים לקדם אותי בצורה הכי טובה. ההמלצות שקיבלתי מאנשים לא היו רק בעניין הצוות המקצועי, אלא בכלל על המועדון הזה, וכמובן שזה עזר לי מאוד לקבל את ההחלטה להגיע לכאן. כשבחנתי את כל האפשרויות שלי, היה לי ברור שנתניה זה המקום שאני רוצה להיות בו. כשהגעתי למועדון, גיליתי שיש בו אנשים טובים ורציניים שרוצים להצליח. בנוסף, מה שהיה באימון הפתיחה בנתניה, זה משהו שלא חוויתי קודם וזאת הייתה הפעם הראשונה שאני נתקל ברמה כזאת. התצוגה המרשימה של האוהדים באימון הפתיחה רק מוסיפה מוטיבציה, אני כבר מת שהעונה הזו תתחיל".

איך התרשמת מהקבוצה עד עכשיו?
"יש לנו קבוצה צעירה ורעבה. מהשבועיים וחצי שאנחנו מתאמנים ביחד, אני יכול לומר שיש לנו סגל טוב מאוד שיכול להפתיע. אם זה יתחבר נכון וכמו שצריך, נתניה יכולה להיות הפתעת העונה". 

מאמינים בי

צעירי יודע היטב שהוא לא יכול להרשות לעצמו עונה נוספת כמו שעבר בבני יהודה, עם לא מעט דקות ספסל, ואפילו מחוץ לסגל.

"סלובו ושי אמרו לי שהם מאמינים שבנתניה אעשה את הפריצה הגדולה שלי", הוא אומר. "בעונה האחרונה, עם כל הסיפור שהיה לי  עם בני יהודה, הלכתי קצת לאחור, אבל סלובו ושי מאוד מאמינים בי, הם מודעים ליכולות שלי".

למה בעצם עזבת את בני יהודה?
"עזבתי כי היו לי חילוקי דעות עם הבעלים, ברק אברמוב, בעניין חידוש החוזה. החלטתי לשנות אווירה".

השנתיים האחרונות בבני יהודה לא היו פשוטות עבורך. זה התחיל עוד כשהשעו אותך בגלל תביעה של אחיך נגד המועדון, וגם בעונה האחרונה לא שיחקת הרבה.
"ברור שהיו שם כמה דברים שלא היו מקצועיים, אבל אני כבר לא מסתכל אחורה. אני עכשיו במכבי נתניה, אני שמח מאוד שהגעתי למקום חדש וחושב רק על ההצלחה של הקבוצה ושלי".

יש לך לא מעט חלודה להסיר אחרי שלא שיחקת הרבה בעונה שעברה.
"דווקא שיחקתי הרבה, עד שהגיע העניין של חידוש החוזה. ברגע שהבינו שאני לא חותם על חוזה חדש, הגיעה הוראה חד משמעית לצוות המקצועי לא לתת לי לשחק".

איך הרגשת בתקופה הזאת?
"ברור שזה לא נעים, בטח לא כשאתה מבין ויודע שזה לא על רקע מקצועי וקורה רק בגלל שמדובר בענייני חוזה. אני מבחינתי המשכתי להתאמן, עבדתי קשה וניסיתי להשתפר".

אבל ידעת שהגעת לסוף הדרך שלך בבני יהודה?
"זה אמנם היה באוויר, אבל מבחינתי ידעתי באופן סופי רק בסיום העונה. ישבתי איתם, ראיתי שאין הסכמה והבנה בינינו והחלטתי לצאת לדרך חדשה".

חלודה זה טבעי

צעירי מכיר מקרוב את ההתרגשות בקבוצה שחוזרת לליגה הבכירה לאחר עונה בלאומית. למרות שהוא רק בן 25, השחקן, שגדל בחממה של הכתומים, כבר רשם שתי עליות רצופות, אחת עם הפועל פ"ת והשנייה עם בני יהודה.

בעונה שעברה הוא גם הוסיף לרזומה תואר של ממש - גביע המדינה. ולמרות שלא זכה לדקות בחצי הגמר ובגמר, צעירי מרגיש שיש לו חלק משמעותי בעובדה שהגביע הגיע לשכונת התקווה.

"החלום שלי הוא שבעזרת השם נתניה תצליח להפתיע ולהגיע הכי רחוק שאפשר בגביע", אומר צעירי. "אף אחד לא ציפה שבני יהודה תזכה בגביע, אבל הפתענו את כולם וזה קרה בגדול. לך תדע, אולי אפשר לעשות את זה השנה עם נתניה".

הצלחת בכלל ליהנות מהזכייה בגביע אחרי כל מה שעברת בבני יהודה בעונה שעברה?
"כן, נהניתי והרגשתי שיש לי חלק במסע הזה. נכון שלא שיחקתי בחצי הגמר ובגמר, אבל בכל השלבים המוקדמים יותר שותפתי".

אחרי שמנעו ממך את ההשתתפות בגמר הגביע, זה היה מבחינתך הסימן לעזוב את הקן ולהתרענן במקום אחר?
"כן, לפעמים צריך לשחרר, לעבור למקום אחר ולשנות אווירה. עשיתי מהלך חיובי, והמעבר לנתניה זה הדבר הכי טוב שיכולתי לעשות למען המשך הקריירה שלי. יש לי עכשיו את האפשרות להראות את היכולות שלי במקום אחר, במועדון שבו מאמינים בי. אני מוכן לאתגר".

לדעתך, זאת תהיה עונת הפריצה שלך?
"בעזרת השם אני מאמין שזה מה שיקרה. העונה הקרובה בנתניה תהיה עונת הפריצה הגדולה שלי. אני מאמין שאני והקבוצה נעשה עונה יפה. התאקלמתי מהר מאוד, האוהדים קיבלו אותי יפה מאוד וכשתתחיל העונה אני מתכוון להחזיר להם על המגרש".

חלק מהאוהדים טוענים שבשלושת משחקי האימון לפני היציאה למחנה, היית חלוד מאוד וזה לא נראה טוב.
"אלה בסך הכל המשחקים הראשונים, וזה בסדר גמור וטבעי. במחנה הכל יהיה בקצב גבוה יותר, ואגיע מוכן לדבר האמיתי. מצפה לנו מחנה אינטנסיבי, שאחריו כולנו ניראה הרבה יותר טוב. אני יכול להבטיח לאוהדים שבכל משחק אתן 200 אחוז. אני מאוד אופטימי לגבי העונה של נתניה, ומאמין שנעמוד במטרות שלנו".

מה המטרות? לאן הקבוצה יכולה להגיע העונה?
"זאת קבוצה שחזרה מהלאומית, והמטרה הראשונית היא לתקוע יתד בליגת העל. בשנים האחרונות נתניה לא הייתה יציבה, ומצאה את עצמה יותר מדי פעמים בלאומית. זה נתון שחייב להשתנות, ולכן המטרה היא להתבסס בליגת העל. אני בהחלט רואה את עצמי נשאר כאן למשך מספר עונות. מכבי נתניה זה מועדון נהדר, ואני מקווה שהכל יתחבר לנו".

איך לדעתך תרגיש במחזור ה-13, במשחק שיסגור את הסיבוב הראשון, כשנתניה תארח את בני יהודה?
"כבר יצא לי לשחק נגד בני יהודה בעונה שבה שיחקתי בפ"ת. זה היה בגביע, ניצחנו והדחנו אותם. זה לא היה פשוט, אבל אני ספורטאי שמתנתק מהרגש ועושה הכל כדי לנצח. אני מניח שבמשחק הזה אולי תהיה לי יותר מוטיבציה, בגלל הצורה שבה הדברים התגלגלו עם בני יהודה".

אתה מאוכזב או כועס על מישהו בבני יהודה?
"לא, ממש לא. אני לא כועס על אף אחד, כי בסופו של דבר זה נגמר בהחלטה שלי להמשיך הלאה. אוהדים של בני יהודה דיברו איתי וניסו לשכנע אותי להישאר, אבל קיבלתי החלטה שאני מאוד שלם איתה. טוב לי בנתניה, וזה המקום שאני רוצה להיות בו".