"האש בתוכי כבתה". ג'רבי דומעת (צילום: אורן אהרוני)

הג'ודוקא הנתנייתית ירדן ג'רבי (28), בעלת עבר עשיר בענף, הודיעה הבוקר במסיבת עיתונאים מיוחדת כי היא פורשת מג'ודו לאחר 22 שנים. "התמלאתי גאווה לייצג את ישראל בכל שנה ושנה", אמרה בדמעות.

ענף הג'ודו התמלא בעצב הבוקר בעקבות ההודעה הרשמית של ג'רבי, תושבת נתניה, שגדלה בעיר מגיל קטן. זאת לאחר שהוריה עברו מכפר סבא לנתניה בכדי להיות קרובים יותר למכון ווינגייט – שם התאמנה.

ג'רבי עם המדליה בריו(צילום: אורן אהרוני)

על הדרך הייחודית והגשמת החלום

את הפרק הארוך של הקריירה הספורטיבית שלה בג'ודו החלה כבר בגיל 6. הבוקר סיפרה כי "כבר בגיל 3 צפיתי עם אמא שלי באולימפיאדת ברצלונה ושאלתי אותה איך אפשר להשיג כרטיס לאולימפיאדה. היא אמרה לי שאי אפשר וצריך לעבוד מאוד קשה. שם התחיל החלום שלי, מילדה צעירה שהתאהבה בענף הזה, עברתי דרך מטורפת של רכבת הרים ובעיקר נהניתי עם תשוקה ומסירות. במהלך כל הקריירה שלי לא ויתרתי מעולם ורק בגיל 19 למעשה, זכיתי במדליה הראשונה המשמעותית שלי באליפות אירופה ג'וניור. מאז זכיתי בהרבה מדליות וב-2013 עליתי למקום הראשון העולמי וזכיתי בתואר אלופת העולם – הישראלית הראשונה שעושה זאת".

התקשתה לעצור את הדמעות (צילום: אורן אהרוני)

אושר נצחי

בשנה שעברה, זכתה ג'רבי במדליית הארד באולימפיאדת ריו ודיברה על ההחלטה לפרוש בראי אותה זכייה: "המדליה האולימפית בה זכיתי בשנה שעברה נתנה לי הרגשה של שלמות ושהשגתי כל מה שרציתי. כל ההשקעה וההקרבה, הפציעות והמטרות – שווים את זה. זה נתן לי אושר נצחי. לאחר האולימפיאדה לקחתי חופשה ארוכה והכרחית. עברתי ניתוח במרפק אבל לא וויתרתי. כאשר חזרתי לאימונים בערה בי אש, אך עם האינטנסיביות – משהו בי דעך, האש החלה להיכבות. בתור חיית אימונים שמזנקת לכל מטרה הרגשתי שאין לי יותר מוטיבציה. ניסיתי להמציא את עצמי מחדש אך לצערי לא הצלחתי".

ג'רגי עם השרה מירי רגב (צילום: אלי סבתי, דוברות מירי רגב)

ג'רבי חתמה: "לאחר תקופה של לבטים ולילות ללא שינה החלטתי לפרוש מג'ודו, מהספורט שאני כל כך אוהבת, ממפעל החיים שלי. אני מסיימת את הקריירה שלי בראש מורם, גאה בדרך ללא פשרות. אני רוצה להודות לשני (הרשקו) שהיה שם לאורך כל הדרך". בשנים האחרונות התאמנה ג'רבי במועדון "מיטב" של הרשקו, שמשמש במקביל גם כמאמן נבחרת הנשים של ישראל בענף. 

ג'רבי הודתה למשפחתה, לאיגודים המקצועיים שליוו אותה, לחבריה, למעריציה,  לספונסרים שלה, לתקשורת ועוד. היא ציינה כי אינה יודעת מה יהיה בהמשך מלבד ההרצאה "ללא פשרות" אותה היא מעבירה בתקופה האחרונה. ג'רבי תסיים בקרוב את התואר הראשון שלה בכלכלה וניהול וציינה כי תשקול לאמן את הדור הצעיר בג'ודו בנתניה ואולי במקומות נוספים בארץ.

רדן ג'רבי צילום: אורן אהרוני

בין השיגה של ג'רבי:
מדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 20 (2008),
מדליית כסף בתחרות במשקל עד 63 ק"ג באליפות אירופה בג'ודו ברוסיה (2012), זכייה באליפות ישראל בג'ודו (2012),
מדליית כסף בגראנד פרי סמסון בטורקיה (2013),
מדליית ארד (הונגריה 2013),
זהב (אוזבקיסטן 2013),
כסף (רוסיה 2013),
מקום ראשון עולמי בדירוג הג'ודו (2013),
זהב (אליפות העולם 2013),
מדליית כסף (גרמניה, 2014),
כסף באליפות העולם (2014),
זהב (הוואנה 2016),
מדליית ארד (אולימפיאדת ריו 2016).