שגיא מוקי (צילום: אורן אהרוני)

הג'ודוקא המקומי שגיא מוקי מגיע לעיר שלו - נתניה. בסוף החודש באודיטוריום מרכז דוד יופיע מוקי לראשונה עם הרצאתו "להמשיך קדימה גם כשאתה ביתרון", בה יספר את סיפורו מנקודת מבטו ובדגש על הזכייה המופלאה באליפות אירופה 2015 בג'ודו.

"באותה השנה, דקה לפני תום הקרב, אני מוביל בעונש על היריב", אומר מוקי לקראת ההרצאה. "למרות היתרון, אני ממשיך קדימה וברגע אחד מיוחד, אני מטיל את היריב שלי באיפון וזוכה בהישג השיא שלי עד היום - אלוף אירופה. זה היה היום השמח בחיי".
שגיא מוקי התחיל להתאמן בג'ודו במסגרת חוג הג'ודו המקומי בנתניה ועשה את דרכו לפסגת הדרוג העולמי, בחירתו כג'ודאי השנה בעולם ב 2014, אלוף אירופה ב-2015 ומקום חמישי באולימפיאדת ריו 2016, לאחר שהתחרה פצוע בגבו בתחרות החשובה בחייו.

לאחר שנה קשה של שיקום  מורכב ותעצומות נפש, חזר שגיא באוקטובר 2017 לראש הפודיום וזכה במדליית זהב מרגשת במיוחד בגרנד פרי טשקנט. סגירת המעגל המשמחת והחזרה של אחד מכשרונות הג'ודו הגדולים שיש לישראל למעגל התחרויות, הייתה הרואית ממש.

בהרצאתו מספר שגיא על הדרך שלו כספורטאי תחרותי, התחנות שבדרך, הבנת היתרון, היחסי שלו מול יריביו ,היעדים שהציב לעצמו  והשימוש בכשלונות כמנוף לניצחונות הבאים.

ב 28/12 ב 20:30 באודיטריום מרכז דוד.