כיכר העצמאות. האם אוהדי ריאל ובארסה יציפו אותה בשבת? | צילום פרטיהאם משחק הכדורגל בין ענקיות הכדורגל הספרדי, ברצלונה וריאל מדריד, שייערך בשבת הקרובה בשעה 14.00, יוקרן על גבי המסכים ב"כיכר העצמאות"?

אתמול (רביעי) פרסם חזי ויסוקי, פעיל חברתי בולט בנתניה ותושב שכונת קריית השרון, פוסט באחת מקבוצות הפייסבוק הפופולאריות בעיר, ובו הציע להקרין את ה"סופר קלאסיקו" הספרדי על גבי שלושת המסכים שבכיכר המרכזית בעיר. ויסוקי אף תייג את ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, ואת ראש מינהלת מרכז העיר, עלוית פרוינד, לפוסט, אך לא נענה.

"פגשתי בחור מקריית השרון, שהתבאס שהמשחק מתוכנן לשעת צהריים בשבת והוא לא יוכל לצפות בו, ונדלק לי הרעיון בראש, שבעצם הוא לא צריך לסבול, ואפשר להקרין את המשחק בכיכר. הרי גם ככה המסכים פועלים בסופי שבוע ומראים סרטי פרסומת של העירייה, אז שהפעם ייתנו שירות אחר", מסביר ויסוקי, שאף קיבל אישור מהזכיינית 'one', לשדר את המשחק במקום.

ויסוקי. "לכל דבר יש פתרון אם רוצים"

"תאמין לי, שגם דתיים יבואו לראות את המשחק, בדיוק כמו שאתה רואה חובשי כיפה באירועי 'שבתרבות'. מה הבעיה להשיג ממיר ולהפעיל את הערוץ הרלוונטי לפני כניסת השבת? ככה אף אחד לא יצטרך לגעת בכלום. תהיה גם אבטחה, כי בשבת הפקחים בין כה וכה שורצים בכיכר, במקום להיות במקומות אחרים. אף תירוץ של העירייה לא יצליח לה".

עובדה שעד היום לא היו הקרנות בסופי שבוע.  

"וזה שהמזרקה פועלת מעצמה, זה בסדר? ושבאצטדיון הכדורגל יש מסכים וחברי מועצת העיר מצטלמים במשחקים, זה בסדר? ב'שבתרבות', למשל, משתמשים במיקרופונים שלא זזים, המזגנים נדלקים אוטומטית ואפילו האזעקה נדרכת מבעוד מועד. לכל דבר יש פתרון, אם רק רוצים".

בעירייה סירבו להגיב לידיעה.