מכבי נתניה הגיעה למשחק החוץ הערב (שבת) מול הפועל תל אביב בתקופה נהדרת ועם המון ביטחון. בסופו של דבר, למרות לא מעט דפיקות לב במהלך המחצית השנייה, היא השיגה את ניצחון הליגה השלישי ברציפות שלה, 1:2 שבשורה התחתונה הגיע לה.

דראפיץ' וברדה. לא רוצים לשחק נגד קבוצות חלשות במחנה האימון בפולין

המארחת יכולה הייתה לקחת הרבה אוויר בתחתית הבוערת לקראת הקרב בשבוע הבא מול מכבי פ"ת, ונראתה טוב מאוד בחלק מהדקות במחצית השנייה, אבל בסופו של דבר ההחמצות שלה עלו לה ביוקר, והיא עלולה למצוא את עצמה במרחק נקודה מהקו האדום אם אשדוד תנצח בקריית שמונה.

בצד השמח, פתאום משום מקום - בעונה שהתחילה עם אובדן שני הכוכבים המרכזיים שלה ותבוסה 5:0 להפועל חיפה במחזור הראשון - מכבי נתניה מביטה על כל הליגה (זו שאינה כוללת את מכבי תל אביב) מלמעלה, כשהיא במקום השני לפחות עד הדרבי החיפאי.

צריך להצדיע לסלובודן דראפיץ' ושי ברדה על העבודה שהם עושים. קבוצה צעירה, שהתגבשה עם בחירות חכמות שנעשו בפינצטה ועם פאטוס בצ'יראי גדול אחד שגם במשחק חלש נועץ את החץ במטרה ברגע הנכון. מילה טובה מגיעה לשני שחקנים: יונס מלדה שעלה מהספסל, שינה את המומנטום של המשחק ובישל את השער המכריע, ו-ויקי כחלון שהיה מצוין לאורך כל המשחק וכבש את השער הראשון של הקבוצה שלו.