"אנחנו עם רגל וחצי בפלייאוף העליון, אבל חייבים להישאר דרוכים, להגיע מרוכזים למשחקים שעוד נשארו לנו עד סיום הליגה הסדירה, ולהמשיך בדרך שלנו", כך אמר השבוע שחקן במכבי נתניה, לאחר הניצחון על הפועל רעננה, ולקראת הישורת האחרונה בקרב על המקום בפלייאוף העליון.

המשחק שהתפתח מול הפועל רעננה, והעימותים שהתרחשו בסיומו העיבו על היחסים הטובים בין שני המועדונים מהשרון. בין נתניה לרעננה שוררת מערכת יחסים טובה בשנים האחרונות, בעיקר הודות לחברות בין אשר אלון לקובי בלדב. בשבת האחרונה, כך נראה, היחסים עלו על שרטון, כשלאנשי רעננה היו לא מעט טענות כלפי אנשי נתניה בסיום המשחק. ברעננה התאכזבו מהיחס שזכו לו, לטענתם. הדברים אמורים בעיקר לגבי המנכ"ל ניב גולדשטיין, כשהתחושות ברעננה היו, שהערים קשיים מיותרים בכמה נושאים לוגיסטיים.

מוחמד ובנימין מתעמתים בסיום. כעס גדול ברעננה | צילום: ראובן שוורץ

ברעננה כעסו גם על השוער הנתנייתי, דני עמוס, שלדבריהם, בסיום המשחק הסתובב עם הבוקסה של המוזיקה במסדרון, ולטענתם ניגן בקולי קולות, בלי לכבד את הקבוצה היריבה. כמו כן, אנשי רעננה כעסו מאוד על עלי מוחמד, שלדבריהם יצר מהומה מיותרת בסיום המשחק, והתעמת עם בן בנימין.

מהמועדון נמסר בתגובה: "הפועל רעננה קיבלה יותר כרטיסים מאשר נהוג לתת ויותר מאשר קיבלו כל קבוצות הליגה. ערך חשוב בספורט הוא הדרך לקבל ולהתמודד עם הפסדים".

בעקבות הניצחון החשוב במשחק מול רעננה, שהציב את הקבוצה בעמדה מצוינת להעפיל לפלייאוף העליון, במועדון מאמינים כי צבירת שש נקודות מתוך ה-12 שנותרו בקופה יספיקו כדי להשלים את המשימה, ולהתברג בין שש הראשונות, שנה שנייה ברציפות. "המטרה היא להבטיח את המקום בפלייאוף, עוד לפני המחזור האחרון מול חדרה", אמר גורם במועדון.

רזומה מרשים

לאחר סגירת חלון ההעברות בשבוע שעבר, יש אכזבה גדולה בקרב לא מעט אוהדים של הקבוצה, מכך שנתניה התחזקה בשחקן אחד בלבד, הקשר האלבני ג'האמיר היקה. אוהדים אלה טוענים, כי לאחר שהקבוצה נפרדה מדידיה קוגבניה ושלחה את שובל גוזלן לקפריסין, היה מקום לצרף לפחות שחקן אחד נוסף. למרות הטענות והביקורות של חלק מהאוהדים כלפי התנהלות המועדון בחלון ההעברות, לטענת אנשי מקצוע, נתניה הצליחה לשים יד על חתיכת שחקן כשצירפה את קפטן נבחרת אלבניה.

לשחקן, שבחודש הבא יחגוג יום הולדת 31, יש רזומה מרשים במיוחד, עם עבר במיינץ הגרמנית, בפאניוניוס היוונית, ושש שנים בלוצרן השווייצרית. היקה אמנם רשם גם 47 הופעות במדי נבחרת אלבניה, חלקן כקפטן, אך בשנים האחרונות הוא ממעט לקבל דקות במדים הלאומיים של ארצו. זאת, אף שהוא מוזמן באופן כמעט קבוע לסגל הנבחרת.

היקה משחק בדרך כלל באגף השמאלי, זאת למרות העובדה שהוא בכלל ימני. הוא נחשב לשחקן בעל ראיית משחק טובה ויכולת בישול שערים נהדרת, כזה שתמיד יחפש את המסירה לפני הבעיטה לשער. בנוסף, הוא גם איום תמידי על שער היריבה, באמצעות המצבים הנייחים שבהם הוא מתמחה.

ב-161 הופעות בליגה השווייצרית סיפק היקה את הסחורה, כבש 17 שערים ונחשב לשחקן מוערך, כזה שמאמנים אוהבים. יהיה מעניין לראות כיצד ישתלב במערך הנתנייתי, כשדראפיץ' וברדה יבקשו לנצל את הדריבל ואת יכולות המסירה של האלבני.

במחלקת הנוער הלינו השבוע על העובדה שהכישרון הצעיר יונס מלדה ממשיך לא לקבל קרדיט ולא חוזר לרוטציה בקבוצת הבוגרים. "לא יפה מה שעשו לו בשבת האחרונה. הוא התחמם דקות ארוכות, ובסוף נכנס בדקה ה-93 ואפילו לא נגע בכדור", אמר גורם במחלקה. "אם לא בונים עליו בבוגרים, שייתנו לו לפחות לשחק בקבוצת הנוער".

בשבועיים הקרובים מצפים לקבוצה שלושה משחקים באצטדיון המושבה. הראשון יתקיים ביום ראשון כשנתניה תצא לפתח תקוה, למפגש מול הלוזונים, במסגרת המחזור ה-23. בשבת הבאה תחזור הקבוצה למושבה, למשחק מול הפועל תל אביב, וכעבור ארבעה ימים תחזור לאצטדיון, למשחק נוסף מול מכבי פתח תקוה, הפעם במסגרת משחק הגומלין של שלב רבע גמר הגביע.

בנתניה מקווים להשיג שש נקודות בשני משחקי הליגה במושבה, כדי שהשחקנים יוכלו להתרכז במשימת הגביע. בקבוצה מאמינים, כי בשל העובדה, שמלבד מכבי תל אביב לא נשארו קבוצות גדולות בשלב רבע גמר הגביע, לנתניה יש השנה הזדמנות בלתי-חוזרת ללכת עד הסוף במפעל הזה.