תלמידי המגמה מציגים את פרויקטי הגמר. צילום באדיבות תעשיידע.-
תלמידי מגמת עיצוב מוצר מתיכון אלדד שבנתניה משתתפים זו השנה הראשונה ב"תכנית לשילוב תלמידי החינוך הטכנולוגי בהתנסות בתעשייה" שיזמו המנהל לתקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך והתאחדות התעשיינים ומפעילה עמותת תעשיידע (תעשיה למען חינוך מתקדם).

בתכנית ייחודית זו, גויסו חברות ומפעלים ברחבי הארץ אשר מדי חודש ליוו והדריכו את הכיתה אליה שובצו, במסגרת בניית מודל למידה והתנסות בהתאם לתכנית הלימודים במגמה. למעשה, התלמידים נהנו לאורך השנה הן מלימודי מגמה במסגרת השוטפת בתיכון, הן מהעמקת ידיעתם והבנתם על ידי התנסות ממשית בליווי חברה בתחום.

 צילום באדיבות תעשיידע-
מיקי ליברוס, מנכ"ל סטודיו ליברוס המתמחה בעיצוב מוצרי פלסטיק ששניים מילדיו אף לומדים בתיכון, ואורון מרקוס, מנכ"ל משותף בחברת אינטוויז'ן העוסקת במחקר ופיתוח הנדסי ועיצוב מוצריאימצו את הכיתות לאורך כל השנה, נפגשו עם התלמידים, הדריכו והנחו את תהליך הפיתוח והעיצוב של הפרויקטים.

כמו כן, שלי אגרונין, מעצבת תעשייתית מסטודיו איגלו ונועם טננבאום, מעצב מוצר ואחד מהבעלים של סטודיו טננבאום חזן לקחו אף הם חלק בפרויקט והעבירו הרצאות בפני תלמידי המגמות.                  

 תלמידי המגמה מציגים את פרויקטי הגמר. צילום באדיבות תעשיידע.-
רכזת המגמה בתיכון אלדד, שרה אהרוני, וכל צוות המורות מובילה את הלימודים והעשייה של התלמידים עם מדריכי עמותת תעשיידע ועם עינת קריצ'מן, מפמ"רית אמניות העיצוב המלווה את הפרויקט מראשיתו ומסייע לכל העוסקים במלאכה.

במהלך החודש יציגו התלמידים תערוכה המסכמת את המוצרים שפיתחו לאורך התנסותם, כדוגמת משחק מבוך לחתולים בו החתול יכול לאכול ולשחק בו זמנית, מתקן מעמד לתוכי, כלי לתפיסת דגים באקווריון ועוד.

טלי בן משה, טיגיסט קבדה, אטנש היימנות, שריתה בירו תלמידות כיתה יא' אשר עיצבו את המוצר " Shower to go" הסבירו כי "מדובר באמבטיה ניידת המתקפלת בצורה נוחה ויעילה לכדי תיק קטן אותו ניתן לקחת לכל מקום. כך למעשה ניתן לנקות את הכלב לאחר טיול בחוף הים לדוגמא ולתת פתרון ללכלוך עמו הכלבים חוזרים הביתה".

באופן אישי הוסיפה טלי בן משה כי "באמצעות לימודי המגמה גיליתי עולם שלם של עיצוב וכי לא מדובר רק בנושאי אופנה, אלא אינספור אפשרויות! המפגשים תרמו לי רבות".

 צילום באדיבות תעשיידע-
אביבה מישאל, מנכ"לית עמותת תעשיידע מסרה כי "זכות גדולה נפלה בחלקנו להוביל את פרויקט הדגל של משרד החינוך והתאחדות התעשיינים ובו מטפחים ומכשירים מידי שנה אלפי תלמידות ותלמידים למקצועות נדרשים ומבוקשים במשק ובתעשייה הישראלית. אנו מודים לכל החברות, המפעלים והארגונים אשר נרתמים לפרויקט ושמחים על פעילותם והצלחתם של תלמידי נתניה, אנו מאחלים להם המשך הצלחה בתעשייה הישראלית".