אלינור חיימוב. הפרס: טאבלט וקורס פסיכומטרי


-
תלמידת תיכון "אריאל שפירא" בנתניה אלינור חיימוב קטפה את המקום הראשון בתחרות ארצית למדענים צעירים.
חיימוב, תלמידת כיתה י"ב במגמת פיזיקה, משפטים ואלקטרוניקה, לומדת לעשר יחידות פיזיקה לבגרות ולעשר יחידות אלקטרוניקה, זכתה במקום הראשון בתחרות "אדם וים" על שם תת אלוף במיל' גדעון רז המתקיימת מדי שנה במרכז המדעים הרצליה. 

הפרס ניתן לחיימוב על עבודת מחקר של מדחף אנכי לכלי שיט, שנעשתה בליווי המורה איציק גוילי ובהנחייתם של פרופ׳ משה רוזנפלד וד״ר תמיר גבאי מאוניברסיטת תל אביב, ושל טל טמיר ומעוז מדמוני מטעם התחרות "מדענים ומפתחים צעירים".

"יש שני סוגים של מערכות הנעה לספינות", מסבירה השבוע חיימוב. "האחת אנכית והשנייה אופקית. בפרויקט שלי התמקדתי במערכת האנכית שקיימת משנת 1928 ואינה נמצאת בשימוש נרחב, כי היא לא הורכבה מחומרים חזקים לטווח הרחוק.

במהלך העבודה חקרנו דרכים לייעל את יחס הדחף, את השפעת צורת מסלול הלהבים והזוויות שלהם. בניתי מודל מוקטן שהוא יחידי מסוגו בעולם, שהמסלול בו אליפטי ואשר נוסה בבריכה".
על השאלה מה התוכניות שלה לעתיד, סיפרה חיימוב, כי "אני רוצה לסיים תואר בהנדסה ובמשפטים ואם אצליח - אפתח מרכז לימודי לצעירים כדי להעשיר את עולם הידע המדעי שלהם, כמו שניתן לי בבית הספר".
ומה קיבלת כפרס?

"טאבלט וקורס פסיכומטרי שאממש אחרי הצבא". 
יש לציין כי בכל שנה מתחרים מאות תלמידי כיתות ט' עד י"ב ומציגים עבודותיהם בתחום הימי במספר קטגוריות ביניהן מדע וטכנולוגיה, מדעי הים וצילום מעל ומתחת לפני המים.