ההצגה "המופרעים" של קבוצת הנוער בתיאטרון "הילת האור" ברשת פנאי וקהילה מתנ"סים בדרום נתניה, זכתה לביקורות חמות ולבקשות למופעים נוספים, והערב היא תעלה על הבמה בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין.  תאטרון "הילת האור" הוקם בשנת 2003 בדגש על צביון חברתי-קהילתי על ידי  מנכ"לית רשת פנאי וקהילה – מתנ"סים בדרום נתניה ליאת אריה, ומנהלת התיאטרון יעל המלי – קוגן בוגרת תואר שני בשינוי חברתי דרך אמנויות.   

"המופרעים" חושפת את הקהל לסיפורו של שימי ברכה, נער עם הפרעת קשב החי חיים קשי יום בשכונת מצוקה. שימי מוצא מפלט מהמציאות הקשה בכתיבת סיפורים. הוא הופך לתסריטאי מצליח אשר כותב סדרה על חייו וחיי בני הנוער הנמצאים בשולי החברה: "המופרעים". בתהליך הכתיבה עולים זיכרונות שסייעו לו לעצב את דמותו ותרמו להתפתחותו האישית.

המופרעים. צילום: פלג אלקלעי

ההצגה חושפת את הקושי, הכאב וההתמודדות היומיומית של בני נוער אשר נמצאים בשולי החברה ואת היכולת שלהם למצוא כוחות ולהתגבר בעזרת כח הקבוצה ומבוגר שמאמין בהם.

תלמידי התיאטרון התמודדו לאורך תהליך החזרות עם סיפורים אמיתיים של בני נוער במצבי סיכון בישראל וחקרו את הדרכים בהם ניתן להתגבר ולצמוח מתוך הקושי. ההצגה נכתבה, על מנת לאפשר תקווה וצמיחה לבני נוער הסובלים מקשיים ומתמודדים עם חברה אשר לא תמיד ערה למצוקתם. 

הערב, רביעי, 14.6, שעה 21:00 - היכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין, בני ברמן 6, נתניה.