קבוצת חוד החנית של עמותת עתיד פלוס מכפר הנוער נווה הדסה מונה 11 ילדים בכיתה ט'. מדובר בתכנית ליווי בת 4 שנים הכוללת בין היתר ליווי אישי ו"מנטורין", קורסים טכנולוגיים, אימון ומתן כלים למצוינות. הילדים עברו מתחילת השנה קורסי תכנות בסיסיים וקורס PBL בנושא דיבור מול קהל.

הערב שהתקיים הוא מטרתו הסופית, הערב כלל  הרצאות קצרות של הילדים על פי מה שלמדו השנה. במהלך השנה השתתפו הילדים בוועידת החינוך בירושלים, באירוע TEDjerusalem ובאירוע נוער של FunNights אירוע זה אפשר להם להיחשף לסיפורי כישלונות של אנשים מצליחים בתחומים שונים.

את ההרצאות שהעבירו כתבו הילדים עצמם עם הכוונה כמובן ע"י מדריכתם הדס איינבינדר שגם הנחתה את הערב וממומחים בתחומים שהובאו לסדנאות קצרות ותמיכה. נושאי ההרצאות היו מגוונים, לדוגמא: כוח החשיבה החיובית, יתרונות הכדורגל והתפתחותו, מערכת החינוך בישראל ועוד..

מדובר בתוכנית של עתיד פלוס שהילדים המשתתפים בה מיועדים לגשת לבגרויות מורחבות במתמטיקה (5 יח"ל) ובמקצועות מדעיים וכחלק מהתפישה החברתית של העמותה מחזקים  גם כישורי חיים נוספים אצלם שיעזרו למנף את ההצטיינות הלימודית למקום טוב לחברה.

אירוע בסגנון TED שהתקיים ביום א 11.06, הופק במסגרת תכנית מצוינות "חוד החנית" של עמותת עתיד פלוס, ילדי התוכנית מכפר הנוער נווה הדסה העבירו הרצאות שהם כתבו, בפני קהל של מאות משתתפים שכלל את ילדי הכפר, המורים, המדריכים והורי הילדים  "תוכניות עמותת עתיד פלוס, כדוגמת תוכנית "חוד החנית" מציעות לילדים ובני הנוער מהוות פלטפורמה ייחודית, המאפשרות רכישה ושימוש בכלים מחשבתיים ויישומיים. במסגרת התוכניות השונות, התלמידים מחזקים את הידע במקצועות המתמטיקה, המדעים והטכנולוגיה לטובת הכנסתם לעולם זה והקניית הכלים, ההרגלים והתפיסות שיאפשרו להם המשך פעילות בתחום. ייחודיות התכניות היא בראיית התלמיד כמכלול שלם ופועלת להעצמתו והנחייתו כמו גם להקנות לו את הכלים המקצועיים והאישיים הנדרשים".

חוד החנית ילדי נווה הדסה (צילום: יואל חייקין)

בתמונה למעלה

דניאל קובלר - מנכ''ל

אוריה רוזנמן - מנהל מחוז צפון

הדס איינבינדר - מנהלת מרכז נווה הדסה

רועי פרץ - מורה למתמטיקה, עזר בארגון הערב

אלכס שפלמן – בהרצאה על ''ספורט מביא לגדולות''

בני ווינרמן - בהרצאה על ''השפעת משחקי מחשב על בני נוער''

אנה זדורין - בהרצאה על ''הצבת מטרות והגשמה עצמית''

מיכאל בורין - בהרצאה על ''סמים והתמכרות''

נתן טייץ - בהרצאה על ''סוכר והשפעתו על האדם''

עידן בורובץ - בהרצאה על ''נאמנות''

מיכאל רומיאנצב - בהרצאה על ''תמונות ששינו את העולם''

אביב צ'וחרי -  בהרצאה על ''פחד במה''

דניס דיאנוב (למטה) - בהרצאה על ''הצד החיובי של המלחמה''