תלמידי כיתות ז' בחטיבת הביניים ש"י עגנון בנתניה השתתפו בקורס "השמיים הם לא הגבול" של עמותת תעשיידע בשיתוף עמותת SpaceIL. מדובר בפרויקט שכולל 10 מפגשים, ומתקיים זו השנה הרביעית בבית הספר.

התלמידים השתלבו במשימה של הנחתת חללית לא מאוישת על הירח. העמותה עצמה משתתפת בתחרות עולמית Google Lunar XPRIZE, אשר מטרתה להנחית חללית לא מאוישת על הירח תוך עמידה ב-3 אתגרים: נחיתה רכה של החללית, מעבר של 500 מטר על הירח ושליחה של תמונות בחדות גבוהה לכדור הארץ.

במסגרת הקורס התלמידים לומדים על החלל, על התנאים בחלל, על אסטרונאוטים ועל תנאי מחייתם ומנסים לתת מענה לאחד האתגרים בתחרות.

אירוע הסיום המסכם כלל הצגת תוצרים מרשימים של התלמידים בפני הורים, תלמידים, מורי בית הספר ונציג מחלקת החינוך שהגיע במיוחד, מר ברוך גרשטיין. עוד השתתפו מנהלת החטיבה בבית הספר, גב' סמדר דביר, אילנית גייניש , סגנית החטיבה ונציגי עמותת תעשיידע.

ג'ודי אליספור, מנהלת מחוז המרכז בתעשיידע, ציינה: "ניכר כי התלמידים נהנו מתהליך החקר, היו מאד גאים ברעיונותיהם והציגו אותם בצורה מרשימה בפני הקהל. הצלחת הפרויקט של תעשיידע ו- SpaceIL תאפשר חשיפה רחבה להיבטים המרתקים במדעים, תעודד את הדור הצעיר להתעניין במדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה, תגרה את סקרנותם של בני נוער וצעירים ישראלים לעסוק במדע ותצית את דמיונם של ילדים בישראל וברחבי העולם".