היוזמה החיובית של יום המעשים הטובים נולדה בישראל לפני כעשור והספיקה לכבוש אנשים רבים כ-90 מדינות בכל רחבי העולם. כמידי שנה עיריית נתניה לוקחת חלק ביום המעשים הטובים עם עשרות פרויקטים ואלפי מתנדבים בכל שכבות הגיל, אשר נענים לקריאה ומצטרפים לרשת איתנה של פעילויות המתקיימות ברחבי השכונות. המיזמים פונים לקהל מגוון וניתן לראות פרויקטים התנדבותיים, בין הפעילויות שיתקיימו השנה: הקמת גינות לימודיות וטיפוליות לילדים, שיפוץ מבנים רעועים, פעילויות ליצנות רפואית ע"י תלמידים בבתי חולים, חלוקת מצרכי מזון לנזקקים, התנדבות מעשירה במרכזים רפואיים, פעילויות במעונות יום ועוד. בנוסף, יצעדו כ-400 תלמידי תיכון בגילאי 16-18 מבית הספר "אורט לייבוביץ" את צעדת המעשים הטובים שתתחיל בשעה 09:00 בבוקר מרחבת היכל התרבות העירוני ותסתיים לקראת השעה 13:00 בצהריים בכיכר העצמאות המחודשת. במהלך הצעדה יעברו התלמידים בין החנויות על ציר הרצל-דיזינגוף, ויחלקו כרטיסי ברכה מעוצבים, שי לעוברים ושבים, בלוני צורות לילדים, דו"חות חנייה חיוביים ועוד, במטרה לשמח ולהעלות חיוך  לסוחרים ולתושבים. לאורך הצעדה יופיעו להקות צעירות, אמנים ורקדנים – כל זאת בכדי לשמח את העוברים והשבים ולהעלות חיוך על פניהם.

בתום הצעדה יתכנסו כלל התלמידים בכיכר העצמאות החדשה להפנינג שכולו ברוח המעשים הטובים עם דוכנים של ארגונים חברתיים, מכירת בגדים, תכשיטים וחפצים ייחודיים לטובת גיוס תרומות ועוד. הציבור מוזמן להפנינג בכיכר העצמאות החדשה החל מהשעה 10.00 ועד 13.00. יוזמה ייחודית זו הינה שיתוף פעולה פורה בין מנהלת מרכז העיר, אגף הרווחה והשירותים החברתיים-מחלקת ההתנדבות, העמותה לחינוך בלתי פורמלי, מינהל החינוך-אגף נוער וצעירים ותיכון אורט לייבוביץ.

שאלתי את אורית עזגד, אחראית על התנדבות נוער בנתניה, ואחראית על יום המעשים הטובים כבר 7 שנים, על התהלוכה הייחודית של בני הנוער:

"זה אחד הפרויקטים שמתקיימים השבוע. התהלוכה יחודית לעיר נתניה ותכלול 400 תלמידים שיחצו את העיר בתהלוכה עם החולצות של רוח המעשים הטובים. זו היתה הצעה של בה"ס אורט ליבוביץ, התהלועה תהיה הזדמנות של התלמידים לעשות משהו טוב לעוברים ושבים. הנוער יחלק לבבות  משוקולד, כרטיסי ברכה לחג, דוחות חיוביים על התנהגות חיובית שתרומם את רוחם של האוכלוסייה".

מה מהפעילויות שיערכו השבוע הכי  קרוב לליבך?

"קורים הרבה דברים מיוחדים וקשה לבחור. אבל אני אוהבת את היוזמה החוזרת מדי שנה של בית ספר ויצו קנדה. התלמידים מארחים אחת לשנה את כל דיירי כפר עידוד, אנשים עם צרכים מיוחדים, בתחנות בבית הספר. התלמידים לומדים ספרות וכך דיירי כפר עידוד יכולים להכנס למגמת ספרות בה הם זוכים לתסרוקות וציפורניים ובמגמת קונדיטוריה מכינים עוגיות... אחר כך יש גם פעילויות של ריקוד. זה מרגש, הדיירים מגיעים בהתרגשות גדולה, ומצד שני התלמידים שנמצאים בקידום נוער ונשרו מעיוני מוכיחים כמה הם יכולים לעשות. החיבור מקסים.

גם במלבן מתקיים יום ספא לדיירים, בנות השירות הלאומי בנתניה שעובדות עם הקשישים מגיעות למלבן ועושות תפאורה יפה של נרות ומפות אליה מגיעים הקשישים וזוכים לטיפול ספא של קרמים ומניקור"

מה היום הזה אומר בעיניך?

"הרבה אנשים הם אנטי היום הזה מכל מני סיבות פוליטיות אבל אנחנו יודעים למנף את זה, להפעיל מתנדבים ולתת הזדמנות להרבה תלמידים לצאת ליום שיא שכולו עשייה למען הקהילה. זה נותן לנו הזדמנות לעשות יותר ביום שמקודש לעשייה שכולה טוב".

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, אמרה: "אני מזמינה את תושבי העיר לקחת חלק ב'יום המעשים הטובים', יום חשוב וייחודי בו אנו עושים משהו למען הקהילה, לשמחתי העיר נתניה התברכה בתושבים רבים עם לב רחב, העוסקים בפעילויות התנדבותיות רבות בכל אחד מימי השנה וכמו שאני תמיד אומרת שבנתניה יש אנשים טובים לא רק באמצע הדרך, אלא לאורך כל הדרך".

הרב משה לחובר, חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוע

הרב משה לחובר, חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער: "נתניה היא עיר של נתינה ועזרה לזולת במשך כל השנה ובעיקר בזכות בני הנוער המדהימים שלנו המתנדבים במירב תחומים. ביום המעשים הטובים בו אנו מתעצמים ומצדיעים למתנדבים אני קורא לכל תושבי נתניה ובעיקר לבני הנוער להמשיך ולתת למען הזולת ולמען עיר טובה ואיכותית יותר".

לרשימה המלאה: http://bit.ly/2noBhZX