נשף סיום (צילום: עידן מזרחי - הפקות נשפים)

חולצה ועליה איור של אישה ערומה, בהריון, בבטנה תינוק, ועליה הכיתוב "אחרי הלילה ההוא אנחנו המחזור שלו היא כל כך חיכתה". כך הגיעו חלק מתלמידי תיכון איש שלום בכפר יונה למסיבת ה"אפטר פארטי", לכבוד סיום הלימודים.

התינוק שהתנוסס על החולצה אף עושה תנועה מגונה בשתי ידיו. בצדה האחורי של החולצה התנוסס סלוגן של עו"ד אלברט טייב, המועמד לראשות עירית כפר יונה בבחירות הקרובות. על החולצה מאחור נכתב: "טייב טוב לצעירים", "עו"ד אלברט טייב - מנהיגות חדשה לכפר יונה", והיא מומנה על ידי טייב.

החולצה שלבשו התלמידים הפכה לשיחת היום בכפר יונה. מנהלת התיכון, מלכה חלוץ, ומנהלת מחלקת החינוך בעירייה, אסנת חכמון, ראו את החולצה והודיעו מיד להורים, כי חל איסור על התלמידים להגיע למסיבת הסיום כשהם לבושים בחולצה הזאת. עוד הבהירו, כי אין לנצל את מסיבת הסיום לתעמולת בחירות. התלמידים אמנם לא הגיעו לבושים בחולצה למסיבה, אך במסיבת ה"אפטר פארטי" רבים מהם לבשו אותה.

"הרגשתי כאילו ספגתי אגרוף לפנים", אמרה אם לתלמיד, לאחר שנחשפה לחולצה. "לא האמנתי שזה מה שאני רואה אחרי קמפיין 'מי טו' נגד הטרדות מיניות שהיה השנה. ההדפס הזה משפיל ומבזה כל כך, במיוחד את בנות השכבה. אף על פי שהיו בנות שלא התנגדו להדפס. הן ראו בכך ביטוי להומור. בעיניי זה עצוב".

החולצה שלבשו התלמידים. התינוק עושה תנועה מגונה.

אם אחרת הוסיפה: "החולצה משפילה נשים. העובדה שהחולצה נתרמה על ידי מועמד בבחירות היא ניצול התמימות של התלמידים, שרצו לצמצם עלויות. הרי תעמולת בחירות אסורה בבתי הספר".

עורך הדין אלברט טייב מסר: "הנושא לדעתי יצא מפרופורציה. אנחנו בתקופת בחירות. היו תלמידים שהגיעו לערב הסברה שלי, התחברו ולאחר מכן יצרו קשר. חולצות הן חלק מקמפיין הבחירות שלי.

התלמידים ביקשו עזרה במימון חולצות, והם הדפיסו על החולצות את מה שהם החליטו. מדובר בבוגרי י"ב שיתגייסו מחר לצבא ויגנו עלינו בעזה ובלבנון. מדובר בהומור שכבתי. זה הומור שהלך אתם כל השנה, והם עפו על זה".

יו"ר מועצת הנוער הבית-ספרית, טל בגייניסקי, מסביר כי למועצה לא היה קשר להחלטה לקבל את החולצות מטייב: "התלמידים נערכו בדרכם. אני לא חושב שגורם פוליטי צריך לממן חולצות, במיוחד לא בתקופת בחירות. בגלל החולצה נוצר בלגן בכפר יונה.

האיור נוראי ורדוד והוא עשה נזק לשכבה, לתדמית של הבנים ושל הבנות. אילו הייתי יודע מראש מה ייכתב על החולצות הייתי מבקש לשנות. הייתה כוונה טובה, זה מצער שמרעיון תמים נוצר בלגן".

אסנת חכמון, מנהלת אגף החינוך בעירייה, מסרה: "הובא לידיעתנו כי אחד המועמדים לראשות העירייה נתן את חסותו לחולצות 'אפטר פארטי' של תלמידי י"ב לרגל סיום השנה. ברצוני להדגיש, כי מדיניות האגף החינוך והעירייה אוסרים על הכנסת תעמולת בחירות לבתי הספר ולגנים בעיר בכל דרך שהיא. עם היוודע לנו הדבר, הנחיתי את מנהלת בית הספר לפעול מיידית כדי לאסור על התלמידים להסתובב בחולצות האלה בשטח בית הספר ובמהלך הטקס".